BahnScorper Creative Commons License 2008.05.21 0 0 12291

Na, a múlt hét után megint nem volt lelkierőm írni, még ha Kovács leköszönése és a villanyok leoltása nagyon jó zárása is volt annak a résznek... de ezt most éreztem igazán, amikor Rája bement a bezárt és feldúlt kórházba, mintha csak egy fps-pályán mozogna, és már csak azt várná az ember, hogy eléugrik valami szörny... :-))))

 

 

Amúgy köztudottan nem vagyok oda a rendhagyó részekért, kivéve ha valami nagyon durva kontrasztot bele tudnak rakni, mint Kártékony első munkanapját Afrikában... de ez most pontosan azért volt jó, mert mindenhez képest rendhagyó volt. Mintha csak a Rém rendes család kollektíváját, vagy valami más hasonló kaliberű gegmestert hívták volna meg egy kis vendégforgatókönyvírásra. :-) A násznép elé kirugdosott menyasszony, Abbey és a virágszóró kiscsaj egymást oltogatása, kisegítő és félreolvasó rabbi az összes zsidó szavajárással és hagyománnyal, meg a "zavarjuk le gyorsan valahogy" hozzáállással... (és még a zene utána is elég zsidós hangulatú volt, az nagyon tetszett), Móricka meg Bob és Bobek karahokizása, Juscsenko cinikus megjegyzése ("meglepetés-esküvő"), őszinteségbe torkolló részegségek, olyan beszólások (Móricka vs. Samu), mint amikkel mi a haveri összeröffenéseken szoktuk oltani egymást, egy kis csihi-puhi... valahol mind közhely, de ennek ellenére is megnevettetik az embereket nap mint nap - pláne ha egy ilyen sorozatba kerülnek be.

 

Nagy volt még Abbey szörnyülködése (ilyen helyek Meat Loaf klipjeiben vannak... :-) )meg ahogy Bob és Bobek tüsténtkedett végig, aztán meg utána Mórickával elvolt... és az is, ahogy Rája alázta C.Gates-t, még ha ezzel ő is járt rosszul... Méla meg valóban milyen népszerű lett mindenki között... ehe-ehe-ehe...

 

 

Erre a részre tehát azt tudom mondani, hogy a csúcson kellett volna abbahagyni, és ez egy igazi csúcspont. Igaz, a folytatás is méltó lesz ezek kifejtésével, de azok alapján, amiket itt most olvastam a spoilerekben (hogy mennyi szereplő kopik ki), most már tényleg azt tudom mondani, hogy már a következő évad is fölösleges, és remélem, tényleg ez lesz az utolsó...