bémagdi Creative Commons License 2008.05.20 0 0 2928
A Zeki írta a 173-at. Ami igaz is, mert ez az 1802-es tipus egytartályos rendszerű, amelyet akkor lehet újratölteni vízzel ha a kazánban megszűnik a túlnyomás, kb. 10-15 perc.
Az 1902-es tipus a (189-199 ezer) kettő tartályos (1,2 l + 0,5 l), ezáltal folyamatosan tölthető üzem közben.
Az a probléma, hogy egyik forgalmazó sem tudja megmondani, hogy a csak 1,2 literes kb. mennyi ideig használható gőzöléssel úgy általában. Lehet, hogy egy normál háztartásban ezzel is lehetne fennakadás nélkül dolgozni, de ebben nem tudnak állást foglalni. Úgy veszem észre, hogy még a márkaboltok sem ismerik igazán ezt a szerkentyűt. (Pl: ezt az egy és két tartályos különbséget sem tudták, én világosítottam fel őket) Másik gond, hogy telefonáltak ma a boltból, hogy nem tudnak bemutató darabot hozatni, mert nincs ilyen a Karchernél. Mondtam nekik, hogy ezt nagyon rossz üzletpolitikának tartom, mert 200 ezres gépeket általában úgy vesz az ember, hogy esetleg szeretné egy kicsit közelebbről is megismerni, és nem csodálom, hogy nem bírják eladni így a gőzporszívókat. Nem is tudja elképzelni így a vevő!!!!
Egyébként semmi különös indokom nincs, csak nagyon bezsongtam rá.
Egyszerűen: kevesebb, könnyebb munkával, minden zugra kiterjedő nagyobb tisztaságot.
Tudod, mint történelmi korszakunkból anno az automata mosógép, vagy később a mosogatógép, amit nagyon szerettünk volna.
Előzmény: tunderlala-3 (2921)