Eve Tatto Creative Commons License 2008.05.08 0 0 465
Szia!
Nem értem hogy miért mondod hogy nincs jó sminktetováló!
Miért ne lehetne egy kozmetikus űgyes és miért ne tetoválhatna jól!
Honnan tudod hogy honnan tanult??
(Mert mindenki valahol elkezdi!)

Most leirok egy érdekes dolgot!
Én kozmetikus vagyok, sminktetoválok és testtetoválással foglakozom, és testtetováló gépem van.

A lényeg hogy jó pár éve harcolnak a tetoválók a kozmetikusokkal, hogy kikopik vagy nem kopik és igen sajnos sok kozmetikus beválal olyan munkát emihez nem ért.
Én is sminktetováló géppel kezdetem az első testtetkómat, de az első után rájöttem hogy a sminktetováló gépek erre nem jók!
Ezért gépet váltottam!
Mivel egyre többen érdeklődnek a tetkó miatt ezért megkérdezi tőlem hogy a régi testtetkóját átütném-e?
Én kérdezem hogy hol csinálták és sajnos az a sok rossz válasz jön hogy nem is tetováló és nem is kozmetikus áll neki egy-egy tetoválásnak , hanem valakinek kipattan az agyából hogy ő házilag szerkeszt egy gépet és azzal csinálja meg a spanokat!
Valaki a rotring hegyén keresztül vezeti át a tűt, meg ehez hasonló hülyeségeket csinálnak!
Ahelyett hogy egy tetováló boltba elmenne és 25.000-Ft ért már kap egy komoly gépet, pár száz Ft ért tűt és markolatot!
Na ezeket kell szerintem fikázni!,mert Ők még ennyire se értenek ehhez, sztem!

A lényeg hogy aki tetoválást akar csináltatni, teljessen mindegy hogy miett, egy tiszta szalonba menjen, sterill tűkkel dolgozzanak, megfelelő higiéniás körülmények legyenek.
Én kokrétan papírt iratok a vendéggel hogy megfelelőnek találta a fertőtlenítéseket, le van irva mit nem csinálhat tetoválás elött, mit kell csinálnia utána stb.
Mindenről teljes tájékoztatást kap.

Abban egyett értek Veled hogy járjon utána és hallgason meg sok véleményt, mert nem egy becsületes világba élünk és ez nem csak erre a szakmára vonatkozik.

Igen sajnos mennek a viták, de azért szerintem nem vészes a dolog aki kérdez annak válszolunk, lehet hogy ahány ember annyi válasz, de nem lehetünk egyformák!
Kicsit inkább egymás megértése lenne talán fontosabb, vagy legalábis tapasztalat csere, mert ebből lehet tanulni.

Na mára befejeztem :-)
Jó munkát mindenkinek, sok elégedett vendéget.

Üdv

Előzmény: Szisszó (464)