kiraly.andras Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3353
Akkor ezt megválaszolom magam, mert bár lusta vagyok, most a kíváncsiság győzött.

A kiegészítőkkel gond lesz, mert az S1 szűrőmérete 52mm, az S5-é viszont már 58mm. Ezen átalakító sem segít, mivel az újnak nagyobb a mérete, azaz ha fel is rakod, belógna a képbe. Aztán az S1-hez nekem van infrás távirányítóm, az S5 viszont nem
vezérelhető infrával. Az S1 CF kártyás, az S5 SD kártyás. Kicsit nagyobb a CCD (1/2,5" vs. 1/2,7"), de sokkal nagyobb a felbontás (8,3 vs. 3,3), és bár biztos (remélhetőleg) fejlődött a belső (Digic II vs. Digic III), ebből simán adódhat nagyobb képzaj (eddig sem volt kevés ;-). Előnye, hogy van vakupapucsa, hogy nagyobb lett az LCD (2,5"/207.000 vs. 1,5"/114.000, bár a pixelszám kevésbé nőtt, mint a kijelző területe/felülete). Ja, és
12x-es lett a zoom a 10x-es helyett (ez sem feltétlenül jó, mert a nagyobb átfogás általában csak nagyobb optikai kompromisszumokkal oldható meg).

Tehát egy javított S1 bizonyos esetekben jobb lenne, mint egy vadonatúj S5. Nekem biztos, de hát ez van. Végül is meg kell próbálni jól felfogni, ami nem is olyan nehéz, tekintettel arra, hogy a garancia régen lejárt, ha javítanák a CCD-t, az nem lehetne egy olcsó aktus, tehát ha úgy vesszük, ingyen kapok egy 85000 forintos fényképezőgépet. Ez is több a semminél ;-)
Előzmény: kiraly.andras (3351)