Gézoo Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47478

   Ez aranyos!  Szóval nem a múltbéli fényforrás és a mi rendszerünk jelenbéli relatív sebességét mérjük..  Érdekes. Akkor miért írtad ezt?:

 

  " (persze nyilván csak a műltbeli sebességüket látjuk). "

 

  Jaa, mert mégis csak a mi jelenlegi sebességünkhöz vetítjük a megfigyelt múltbéli sebességét. 

           Csak azt nem értem, hogy akkor minek ellenkeztél?

 

  "De, ezt sokszor meg lehet. Persze ha arról a környékről (térrészről) csak egyetlen objektum sebességét tudjuk megállapítani, akkor valóban nagy a bizonytalanság."

 

  Ez az ostoba ellenkezési mánia!  Már két test relatív sebességéből sem tudhatjuk biztosan, hogy milyen arányban osztoznak rajta a tagok..három és tetejében

évmilliárdokkal eltérű idejű tagok esetén pedig képtelenség egy relatív sebesség ismeretében három tényezőre bontani.

 

  "A lényeg azonban az, hogy a tőlünk mondjuk 10 milliárd fényére lévő galaxisok már egyöntetűen elég nagy sebességgel távolodnak tőlünk. Elvileg - és nyiulván gyakorlatilag is - tudnánk találni olyan galaxisokat, amik mondjuk c-t akár néhány száz m/s-al megközelítő sebességgel távolodnak tőlünk"

 

  Újabb csacskaság!  Nem. Ez csak azt jelenti, hogy vagy a megfigyelt vagy mi

változtattuk meg az elmúlt 10 milliárd év alatt a sebességét-sebességünket.

 

   Azaz ez a különbség a megfigyelés szerint, csak ekkora időeltéréssel érvényes.

Még az is lehet, hogy jelenleg a megfigyelt galaxisok már zéró relatív sebességgel mozognak hozzánk képest.

  (Erről majd 10 milliárd év múlva meggyőződhetsz! Amikorra ideér a most elindult fényük.)

 


 

  

  

Előzmény: HondaVuk (47468)