macokk Creative Commons License 2008.04.23 0 0 1417

Ha már az üveg a téma, akkor hadd mondjak én is egy ötletet. Felhívtam egy üvegest, hogy van-e üvegtörmeléke. Volt. Az üvegesek rengeteg hulladékkal dolgoznak, és nem tudják hova tenni, időnként gondolom berakják a kukába, örülnek, ha valaki elviszi. Odamentem 6 üres, nagy vödörrel, és némileg válogatva (mert azért volt a törmelékben más szemét is) lapáttal (kicsit tördelve közben) kb. egy óra alatt teleraktam mindet, és elhoztam. (ingyen) Ez még elég nagy darabokból áll. Vettem kb 10-12 sitteszsákot, és dupla zsákba beleszórtam az üveget kb.8 cm vastagon, fektetve, a zsák végét visszahaitva, tűzőgéppel összetűzve, majd csákány fejével (nem a hegyével) addig ütögettem beton aljzaton, míg össze nem tört. Ez is eltartott vagy 1,5 órát. Ebből nekem a tűztér alá 20 cm-nyi réteg jött ki.

Én speciel kevés cementtel, kevés kétszer rostálttal és vízzel betonkeverőben üvegbetont csináltam belőle, és azt lapátoltam a sütőtér alá, de biztos az is jó, ha egyszerűen beszórja valaki, és hint rá homokot, és döngöli.

Serintem, ha a jól összetört üveghez homok is jut, abban nem sok levegő van. Az üveg rossz hővezető, jó hőtároló.

 

Macok