horvatzsolt Creative Commons License 2008.04.20 0 0 630
Tájékoztatásul néhány csónak és motorkombináció amiket kipróbáltam az elmúlt években. Yamaha 330F, 5-le két hengeres johnsonnal: egy fővel szépen siklik, de már két termetes felnőttel nehezebben de siklásba lehetett hozni, négy fővel bőven van idő nézelődni mert a tempó meglehetősen lassú.
Ugyanez a csónak 8-le két hengeres evinruddal: Két felnőtt+két gyerek(kb 210kg)+10l benzin, némi helyezkedés után és egy kisebb emelkedésű csigával amivel nem erőlködött a motor szépen siklott.
8-le evinrude 306-os E-sea csónakkal: Két felnőttel és némi csomaggal nagyon jól siklik, kanyarban sem veszít a tempóból, de tovább terhelve csak nagyon nehezen sikerült siklásba hozni. Gondolom a rövidebb hossz és a kisebb tömlőátmérő miatt)
A múlt évi összeállítás: 306-os E-sea+ 15 le selva naxos két hengeres, négy felnőttel+20l benzinnel is gond nélkül siklik, viszont nem éreztem biztonságosnak nagy tempónál.
A legújabb összeállítást csak májusban tudom kipróbálni: 360 cm hosszú, 170 cm széles discoveri, 45-ös tömlő átmérővel és a 15-le selva naxossal összevizsgáztatva.

Előzmény: ifx414 (628)