Husika86 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 11735
Sziasztok! Tényleg Sauflon Clear Comfort Aspheric nevű aszférikus optikai zónájú lencsét kaptam először, ahogy "Reider Optika" is írta. Most elmentem egy másik optikushoz. Próbalencsém van csütörtök óta, mégpedig Cooper Vision-t - azt hiszem Frequency 55-öt - kaptam. 2 hetes próba, ha beválik, akkor rendelünk 3 hónapra elegendőt. A bal szememre, ami szemüvegben -2D-s, arra -1,75D-s lencsét, a jobbra, ami szemüvegben-1,5D-s, arra 1,25D-s lencsét kaptam. Bár a vizsgálatnál a bal szememmel letakart jobb szem mellett nem igazán tudtam a tábla végén a legkisebb betűket elolvasni - filóztunk rajta, hogy legyen e inkább -2D-s a bal lencse - de amikor a jobb szememet is használhatom, akkor az ugyebár "segíti" a bal szememet, vagy hogy is fogalmazzak, szóval inkább a -1,75D-s lencsénél maradtunk.
Tapasztalatom: A Sauglon Cleart talán picit könnyebb volt behelyezni, kicsit "keményebb" az anyaga, azzal icipicikét élesebben láttam, viszont a Cooper Vision sokkal kényelmesebb, úgy érzem, hogy jobb az oxigénáteresztő-képessége, egy picit se piros tőle a szemem, még műkönny se kell. :) ... Az új optikusom azt ajánlotta, hogy a Sauflon-os lencséket - amik negyed-negyed dioptriával erősebbek a szemüvegemnél (tehát -2,25D és -1,75D-s) - tegyem hűvös helyre pl. hűtőbe, mert ott nem romlik meg (2011-ig jó), mert sajnos valószínűleg szükségem lesz majd rájuk a jövőben, ha romlik a szemem. Viszont a Sauflon, ami már kb. 2-3 hete ázik, azt ugye ki kell dobnom?? :(
Tényleg csak 3 hónapig lehet használni egy megbontott tárolófolyadékot (az én esetemben Bausch&Lomb Renu) ??? Mert kb. a 2,5. hónapnál tartok... :S ....akkor inkább pancsolok...