Rhangabé Mánuel Creative Commons License 2008.04.09 0 0 2
Szia Joranne, én csináltam egyet kb. 10-12 éve. Szabálykönyvvel, 2,2x2,6m-es kognitív óvilág-térképpel, amit rajzoltam, nagyon remek. A rizikó volt a kiindulási pontja, de annyira sokkal gazdagabbá tettük a végére, hogy már nem is emlékeztet a "bóti rizikóra" - ahogy nagy lebecsüléssel neveztük... :) Optimálisan 5-10 személy játszhatja. Két-három havonta játszottunk egy-egy hétvégén, éjjel-nappal, úgy kb. 25-30 órát, tiszta agymosás volt. Mindenki nagyon élvezte. S volt gazdasági része is, minden karakter egy bizonyos kezdő tőkével játszott, azt növelhette a szabálykönyvön belül maradva, de a fantáziája és a konstruktivitása segítségével sokat "kaszálhatott" pénzben is, meg területben is. A játék jó volt, volt egy-két gyengéje: nagyon lassan haladtunk, egy két-három napos játék 13-16 kört jelentett csak, s így sosem értünk a végére, de még odáig sem, hogy lássuk, van-e egyáltalán vége? Pedig vagy 50x játszottunk vele. Meg az is gyengéje volt, hogy folyamatosan alakítottuk a szabályokat, s nem jutott igazán nyugvópontra a dolog. Illetve amikor eljutott volna, kiöregedtünk belőle :) De még ma is nagyon jó emlékezni rá, és lehet, hogy egyszer nekifogok és keresek egy kiadót a számára.
Előzmény: Joranne_Sutt (-)