uhu20 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 75854
Te vállalt elfogultsággal elfogadsz tőlük mindent, mert őket tartod a legjobbnak.

Azért nem így van. Nézzük, milyen hibákat láttam, látok bennük.
1. Felismerve, hogy a választókat alapvetően szociális kérdésekkel lehet megnyerni - mozgósítani, túlzottan erre mozdultak el és a nemzeti és a statégiai kérdéseket elhanyagolták. (Lásd pl. a kettős állampolgárságról szóló népszavazást, ami megmutatta, hogy a választók nagy része közömbös - erre reagált a fidesz, amit megértek, de nem tetszik!)
2. A 2006-os kampány - itt is a 14. havi nyugdíj meg ilyenek - és nem a makromutatókkal foglalkoztak
3. Irak-politika: itt az mszp-szsz állásponttal értettem egyet
4. Rossz személyzeti politika: Mikolát, Semjént, Gálné Pelcz Ildkót hiba volt magas pozíciókkal megbízni, kár volt Illést, stb háttérbe szorítani
5. Az Árpád-sávos zászlókról nekem nincs rossz véleményem (ha valaki mint történelmi zászlót használja), de a fidesznek határozottabban kellett volna kinyilvánítania, hogy aki mint nyilas jelképként tesz ezt, annak nincs helye fidesz-gyűlésen (deklarálták ezt egyébként, de jócskán késve)
6. Pl. az oktatáspolitikában sok rossz dolgot úgyhagytak.

Most kb ennyi jut eszembe.

Az elvtelen populizmus pedig csúful visszaüthet, mert kényszerűen szembe fognak kerülni gyakorlatilag minden korábbi ígéretükkel, jelszavukkal.

Azért várjuk meg először a kampányukat - ne prejudikáljunk.
Előzmény: advocatusdiaboli (75851)