wector81 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 1056

Én eddig csak az MTD-nél voltam Nemesvámosban és Veszprémben. Meg persze jön mindenféle márka területi képviselője regélni, de persze azok "csak" szavak. Sajnos az MTD-nél fotózni nem lehetett. Irdatlan nagy üzem, hatalmas csarnokok, amikor átadták európa egyik legkorszerűbb festő-fényező sorával. Készülnek náluk Toro fűnyírók és Alpina/Castelgarden láncfűrészek is. A láncosokat tesztpadon is megnéztük, egyik-másikat kiveszik a csomagoló szalagról és bedugják bőgetni egy kicsit. Semmi extrát nem kell elképzelni, rákötik a főtengelyt a dinora és melegedés után diagnosztika, max fordulat, teljesítmény mérés folyik. Nem estünk hanyatt tőle, de nem is azért van. Amire kell, arra jó. Ami érdekesebb volt, az szintén a láncosok rutinellenörző diagnosztikai szobája, ahol a gépek motorházának a pontosságát vizsgálják. Egy precíziós lengőkaros tűhegyes műszer század milliméterre ellenőrzi az öntéseket, csapágyházakat, hézagokat, stb... Az egész szoba patyolat, enni lehet a földről, és egyetlen ember meg egy számítógép vezérli az egész szobányi droidot. Az megfogott. Ha bármi eltérés van, ami már nem fér bele a megengedettbe (ami valóban -+ párszázad milliméter), onnan, a szobából számítógépről módosítani lehet a kinti gyártósor gépeit.

A Dolmar gépekkel tulképpen csak az előző melóhelyemen kerültem közelebbi kapcsolatba, és eszmecseréztem kicsit a makitásokkal, mielőtt letettük mellettük a voksunkat (főleg rajtam múlt). Ilyen árban más cégtől nem tudtunk volna ütőképes gépeket hozni. Volt mellettük egy ideig Husink is, hát, érdekes volt 340-es mellett PS-460, 350-es mellett PS-5000, meg 365-ös mellett PS-6400. Ugyan abban az árban. Kb háromszoros forgalmat csináltunk dolmárból mint Husiból. Csak elég volt őket a mókus kezébe adni és nem is kérdezett többet. Ennyi. Most a Solo-t megnézik - és visszarakják...pfff...

Előzmény: Lipi07 (1054)