cassano71 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 39

Szia Csaba és többiek!

 

Örülök, hogy nyitottad ezt a topikot, Észak-Ciprusról alig tudok valamit, talán csak annyit mint az átlagember, vagyis a rendezetlen politikai helyzetét, valamint néhány városnevet és ennyi. Pont ezért jó lenne hallani róla kicsit, főleg turisztikai szempontból, eddig itt ahogy végigolvastam a beírásokat szinte kizárólag politikai jellegű vita ( beszélgetés?) folyt róla. Én szívesebben olvasnék arról hogy mire számíthatok ha turistaként szeretnék egy hetet - 10 napot eltölteni ott, szállás, étel-ital, látnivalók, milyen a tengerpart, árak, odajutás amennyiben nem szervezetten hanem egyénileg mennék, helyiek viszonya a külföldiekhez stb. Tényleg, egyénileg be lehet utazni minden további nélkül Törökország felől repülővel? Kell felmutatni szállásfoglalást, meghívó levelet ilyesmit belépéskor a határon? Vagy csak elég az útlevél? Vízum szükséges? Egyáltalán egyéni turizmus létezik jelenleg Észak - Cipruson vagy csak szervezett csoportos beutazás? Fizetőeszköz a török líra? 

Bocs, lehet kicsit sok a kérdés, de szerintem egy potenciális turistát aki kíváncsi a helyre ezek érdeklik elsősorban.