haliho Creative Commons License 2008.03.31 0 0 135


Sziasztok!

A római katolikusok nevében nem tudok nyilatkozni. Református felfogás szerint a keresztelő (vagy a konfirmáció, ami a bérmálásnak fele meg többé-kevésbé) a gyermek és az Isten viszonyáról szól, nem a szülők esküvőjéről. (Azért meggyőződésem, hogy a római atyafiak is megkeresztelnek olyanokat is, akiknek a szüleik nincsenek összeházasodva, hiszen pl. a lelenceket is megkeresztelték mindig, de hogy mást ne mondjak Keresztelő János se igen kért annó a Jordánnál esküvői papírokat stb. De - mint említettem - erről nem tudok hitelesen nyilatkozni, ez csak egy laikus magánvélemény, egy eretnek protestáns részéről. :-))

Az, hogy gyakorlatilag kivihető a kettős keresztelő, az nem kétséges. Hiszen ha beállít valaki Alsóborzalmason a lelkészhez, hogy itt a kölök, meg szeretném kereszteltetni, honnan tudhatná a lelkész, hogy a múlt héten megkeresztelték már az ország tulsó csücskiban, akár más felekezetben, akár ugyanabban? Szerintem, ha kiderül akár a rómkat pap, akár a ref. lelkész számára, hogy már megekeresztelték a kisdedet , akkor nem fogja megkeresztelni. (Legalábbis nem lenne szabad neki.) Ugyanakkor a szülők/keresztszülők részéről ez szerintem elvtelen csalás, hazugság, ami véleményem szerint elfogadhatatlan.

Üdv:

halihó


Előzmény: monkat (131)