fotyierik Creative Commons License 2008.03.30 0 0 17844
Szasz mindenkinek!
Holnap (hétfőn) veszek gyújtógyertyát a verdába, és találtam egy szuper árban brisk-et. Ami nagyon megtetszett, az az volt, hogy nem kirakott vagy 1000 gyertyát hanem beírtam a kocsi típusát, az évjáratot meg mindent, és erre kirakott nekem 5 falyta gyertyát, ami nekem a legmegfelelőbb. Ezeket tipusokat ragta ki :
BRISK SUPER LR17YC-1,
BRISK EXTRA TURBO RACING-LR17TC-1,
BRISK SILVER-LR17YS,
BRISK PLATIN LR17YPP-1,
BRISK PRÉMIUM"LGS"-LOR17LGS.
Na ekkor amint megnéztem a leírást, meg a róluk készült fotókat, akkor gondoltam hogy biztos rám akarják sózni a legdrágább gyertyáikat, főleg hogy árak ezen az oldalon nem voltak. Szépen kikerestem az áraikat egy másik web helyen, és nevetségesnek találtam.
BRISK SUPER LR17YC-1, -445Ft. 1pólusú
BRISK EXTRA TURBO RACING-LR17TC-1, -720Ft. 3pólusú
BRISK SILVER-LR17YS, -790Ft. 1pólusú
BRISK PLATIN LR17YPP-1, -1800Ft. 1pólusú
BRISK PRÉMIUM"LGS"-LOR17LGS. -2800Ft. 3pólusú
Nagyon durva. Most ez ilyen silány minőség lenne, vagy miért ilyen olcsó? Az exta turbóró egy rakás jót írtak, hogy 240bar nyomáson is játszva ad szikrát, meg ilyeket. A platinumra meg hogy a bevonat végedt nem tud oxidálódni és ezért 90000km a csere szavatossága. A prémium, meg jó fura kiképrésének köszönhetően mindig ott gyújt szikrát ahol a legnagyobb a nyomás vagy legsűrűbb a keverék, arra már pontossan nem emlékszem.
Lehetséges az hogy ilyen összegért lehet normális cuccot venni? Megbízható ez a márka? Remélem úgy megy ki a falra ahogy itt megformáztam. Kérlek írjatok valami okosságot ez ügyben is.