Törölt nick Creative Commons License 2008.03.28 0 0 78492

Ha jól számolom akkor 160 grammra vagy beállitva ami nem kevés, ha jól csinálod nem kellene éhesnek maradnod.

Az ebéd 50 grammjának mind lassan felszivódónak kellene lennie.

 

Tésztából egyszerre kb 5-6 dkg-ot ehetsz meg. azt ugye tudod, hogy a tásztát, rizst még nyers állapotában kell lemérni? Bocs ha tudod, nem hülyének akarlak nézni, de sok betegem nem tudta.

 

Reggeli: 30 gramm. Szerintem ennek is lassan felszivódónak kellene csak lennie. 1 zsemle kb 30 gramm.

Ha 20-10 arányban akarod, akkor 1 kifli+ 1 bügre tej vagy kefir vagy joghurt. Mellé bőven ehetsz felvágottat, sajtot, margarint, tojást, retket, uborkát, paprikát, paradicsomot, hagymát. Ezek vagy nem tartalmaznak szh-ot, vagy csak nagyon keveset, igy nem kell számolni velük.

 

Tizórai:

 

10-10 az arány, én csak 20 gyorsat javasolnék, és úgy is szokták az orvosok.

Ha 20 gyors: akkor 2 nagyobb alma, vagy 2 nagyobb narancs, 2 grepefruit, 3 joghurt, 3 gyümölcsjoghurt cukor mentes persze. Majd ha lesznek más gyümölcsök, akkor ez a lista bővithető.

 

Ha tartod a 10-10-t, akkor értelemszerűen a fent emlitettekből a fele és mellé 10 grammnyi péksütemény. Ami nevetségesen hangzik, mert 10 grammnyi zsemle az 1/3!! zsemle, ami baromság. Ezért szoktak 20 gyorsat javasolni.

 

Ebéd.

 

Az 50 gramm lassan felszivodó legyen. Az rengeteg!

Példák néhány étel szh tartalmára, persze ezek azért függenek attól, miből mennyit raksz bele, ezek átlagok.

Tökfőzelék 20 gramm, Paradicsomos káposzta főzelék 20 gramm, Zöldbabfőzelék 26 gramm, Spenót-sóska kb 20 gramm.

 vagdalt pogácsa kb 10-15 gramm.

1 szelet rántott hús 10-15 gramm.

1 adag krumlpipüre 35-40 gramm

5-6 dkg rizs, tészta, kb 45 gramm NYERSEN!!

 

Ha a húsok liszt, zsemlemorzsa nélkül vannak elkészitve akkor nem tartalmaznak szh-ot.

 

 

A saláták szh tartalma szinte semmi, mert a zöldségek csak aránylag kevés szh-ot tartalmaznak.

 

Uzsonna.

ua mint tizórai

 

Vacsora

40 gramm 30-10. Én itt csak lassút ennék, de mindegy.

 

Attól függ meleget vagy hideget eszel.

30 gramm az 6 dkg kenyér, 1 zsemle, 1,5 kifli. Emellé a reggelinél emlitettekből bőven ehetsz.

10 gramm gyors: 1 bögre tej, joghurt, kefir. Vagy gyümölcs.

 

 

Amit az endoról irtál, ahhoz nem tudok hozzászólni, mert nem hallottam róla.

 

Előzmény: Móka70 (78491)