CooperVision Creative Commons License 2008.03.26 0 0 11655

Kedves Husika,

 

Az a baj, hogy pontosan tudom, hogy ki ez az illesztő, de sajnos KIZÁRÓLAG a fogyasztók léphetnek fel....jogszerűen.

 

Nagyon sajnálom, hogy ez az egész így történt, rettenetesen bosszantó, hogy mindenre (komoly jogszabályokról beszélek) fittyet hányva illesztenek 'furcsa' lencséket. Tulajdonképpen lehet, hogy semmi baja ezeknek a lencséknek, csak a te szemed nem bírta, de nem ez a lényeg. Amerikából úgy hozzák be, hogy nincs regisztrálva Európában....ami ugye kötelező...ez a fránya EU.....KIZÁRÓLAG 'CE' jelöléssel ellátott termékeket lehet forgalomba hozni az EU területén....akár kontaktlencse, akár cipő...amin nincs, az a forgalomból kivonandó!!!....

 

A másik bosszantó dolog, hogy nincs tájékoztatás, illetve adatszolgáltatás. Pedig ez is kötelező....jogilag.....sajnos ez általános probléma, de mindaddíg amíg a fogyasztók nem lépnek fel ez ellen, semmi sem fog történni. Én például folyamatosan ugatok és írok, amennyiben úgy érzem, hogy nem megfelelően kezeltek engem, vagy a témát....eredmény? - egyszer egy műszaki üzlet kétszer annyit fizetett vissza egy dvd lejátszóért, mint amennyibe került.....ja és sokkal nyugodtabb vagyok...:-)

 

Azt javaslom, hogy keress fel egy megbízható, jó nevű szakembert (nem javasolhatok sajna)...ha nagyon elekadnál a hétvége miatt, írd meg, valamit kitalálunk....

 

Üdv,

DG

Előzmény: Husika86 (11650)