Bign Creative Commons License 2008.03.24 0 0 44538
Kedves mmormota!

A GPS-re vonatkozó értékeket én nem számoltam, úgy tünik rosszul emlékeztem.
Én a GPS-el az adott feladatban nem is akartam foglalkozni, nem én hozta, elő.
A konkrét értékeket vizsgálva (ha helyesek) eggyel kevesebb hivatkozási alapja lesz a relativitás elméletének. gyakorlatilag ezek után nem az összes időeltétésre kell magyarázatot találni, csak a kissebbik töredékére, arra meg van.

"1. A forrás frekvenciája egy relatív mennyiség."

Én is ezt próbáltam bizonyítani. Nem hiszi el senki.

A 2. pontban szintén azt állítod amit én is, hogy a mozgásom hatására változik az észlelt frekvenvia.

A 3. pontban nem az én állításommal foglalkozol, ha nem elmondasz egy betanult szöveget. Így megkerülted a gondolkodás lehetőségét.

Mégegyszer:
1. A feladatomban azt állítom, hogy a megfigyelő (A) ügyanazt érzékeli amit a relativitás elmélete alapján kiszámolnak.
2. Az elrendezés miatt (távolság 1 fényév), kizárható, hogy a forrással (B) kapcsolatba lépjek (A).
3. Tehát egyértelmű, hogy a relavisztikus hatásokat a sugárzása és köztem (A) mérhető.
4. A forrással (B) nem lépek közvetlen kapcsolatba, ezért rajta relavisztikus torzulások nem léphetnek fel, mivel nem tudja az én (A) sebességemet (legalább 1 évig).
5. A példában szereplő sebességek: V1=0,5c; V2=0; V3=x, de sz eredmény szempontjából tetszőleges érték lehet, mivel nem a relavisztikus hatás értékén vitatkozunk.
Én legalábbis nem. :O)
6. A kisérlet ideje alatt (B) nem változtatja a sebességét.
Előzmény: mmormota (44536)