frimi Creative Commons License 2008.03.22 0 0 312

Hát, sajnos még kettesem sincs... Így azután nem tudlak támogatni benneteket, legyetek akár orvosok, vagy páciensek... :-(

 

Azért lenne egy ötletem. Igaz, loptam, mert más országban ezt láttam s ezt elmondtam  már másutt is, de fene se tudja miért, valahogy nem volt rá fogadókészség... 

 

Ha keveslik a háziorvosok a pénzt, akkor talán a piacon kellene megkeresni! Nem előre lekártyázva a havi jövedelmet és az államnál tartani a markot hogy még a havi 400 is kevés, és a létminimum alatt élőkkel kellene példálozni, hogy nem tudják a 300 Ft-ot megfizetni..., ezértr fizessen mindenki... Úgy kellene jövedelemhez jutni, mint amúgy a versenypiaci gazdaságban nagyon sok helyen: iparban, kereskedelemben, szolgáltatásban. Akkora jövedelmre kellene szert tenni, amekkora pacientúra! A piac! A tényleges, akik valóban meg is jelennek a rendelésen, és akit a beteg bizalmával tisztel meg.  (Így bizonny és nem fordítva!) És az a beteg fizessen, akit ténylegesen gyógyitanak, vagyis ne az összes adófizető fizessen! Mert kérem tisztelettel: ha bemegyünk egy váróba, ahol több háziorvos rendel, előfordul, hogy akinél sok beteg várakozik, az kevesebbet keres, mint az, akinél alig lézengenek...

Mit is szoktak mondani? Az egészségügyben szolgáltatók teljesítenek. Hát akkor versenyzzenek a szolgáltatók! Nem kell háziorvos, elöre leosztott jövedelem, csak orvos! Az orvos ne dolgozni menjen a rendelőbe, hanem gyógyítani! És persze pénzt keresni! Mint mások...

Frimi