RedDevilAngel Creative Commons License 2008.03.20 0 0 35736
hát igen, nem fogják fel, más az értékrendszerük
és ez még nem is lenne gond, hisz az usában sem kisebb a kormányok korrupciója (lásd az iraki kiadásokat, ahol az egyik bush kormány miniszterének érdekeltségébe tartozó cég az iraki katonák étkeztetését 8xoros áron számlázta ki és így a 12mrd étkeztetésre fordított pénzből 9mrd-ot zsebre vágott, persze dollárban)
csakhogy az usában nem csökkent közben egy év alatt 6,8%-kal a reálbér (az azelőtti évebn meg 2-3%-kal), hanem növekedett, az átlag középosztálybeli életszínvonala magasabb mint az eu-s társáé, a latin ajkúak helyzete pedig kormányoktól függetlenül x@r - nekik meg ezért mindegy mekkora a kormányzati korrupció (bár azért pár állam kormányzója már rájött, hogy a latinajkúakkal is foglalkozni kell érdemben, tehát a mi politikusainknál ebben is előrébb járnak)

nagyon sok forumban olvasom a liberális értelmiségtől hogy a nép csak a saját zsebére gondolt a népszavazásnál
de mire gondolt volna? most nem azokról írok, akik tényleg ingyen használták a többiek által befizetett összegből az eü szolgáltatásokat, hanem azokra akik adó és járulékfizetőként szavaztak igennel
mert könnyű azt mondani, hogy az adó és járulékok mellett a helyszínen kp-ban fizessünk a szolgáltatásért, csak éppen ez még egy bruttó 200 feletti keresetből is megterhelő hosszú távon - hiszen csak a fele marad a kezembe, amiből ki kell fieztnem a lakbért + a rezsit (idén csak a távfűtés 52négyzetméteres lakásra 30ezer fölé ment, és akkor ott víz, csatorna, közösktsg, áram, tv/internet, mobiltelefon számlák, a negyedés vagy éves biztosítási díjak), bkv bérlet, és persze az étkezés - és akkor még sport/edzés, vitaminok, szórakozás, kulturálódás még nincs is benne a fizetendőkben
unokanővérem svájci 800ezres keresetéből észre sem veszi az ember a vizitdíjat, de a magyar keresetekhez képest igenis észrevehető tényező
(tavaly sajnos megtapasztaltam milyen 70ezer nettóból megélni - lehetetlen, egyedül annak köszönhettem, hogy a korábbi jó fizetésem által volt megtakarításom és azt éltem fel, idén szerencsére újra jól fizető munkahelyem van - persze csak magyarországi viszonylatban)
Előzmény: Törölt nick (35735)