bandi48 Creative Commons License 2008.03.18 0 0 152

 Gondolom ez nekem szól.Nem akarom lebecsülni az egyetemen kecskével foglalkozó docenseket. Legalább foglalkoznak vele. De az irósztal mellet nem lehet kecskét tartani. Én egy egyszerü nyugdijas ember vagyok és az utolsó 10.11 évemet a kecsketartók között e a hivatalokal, örlödve  töltöttem el.A multhéten mikor felvetettem ezt az őshonos kecskét azt mondták hogy optimista vagyok és lépjek le aföldre és reálisan lássam adolgokat.Abban is igazat adok hogy azok ahelyek ahol kecskét tartanak nem tenyészetek.Azt meg tudomásul kell venni hogy Európában de a világon mindenütt ha tenyésztésbe akarsz venni egy állatot a feltételeket meg kell teremteni hogy betudd jelenteni mint fajtát. Megmondta az MGSZH állatenyésztési felügyeletének a képviselöje . Semmi akadálya a Tincses (hosszuszörü magyar kecske )Fajta mint védett öshonos kecske  tenyésztésbe vételéhez. De ahoz regisztrált vagyis ENAR számmal ellátott megfelelö egyedszámnak kelllenni és ezekre az egyedekre egy ilyan tenyésztési és gén megörzési prpgramnak de ha óshonosághoz ragaszkodunk akor itt a tartókra (tenyésztőkre) komoly feladat hárul.Pl. nem lehet olyan mint más tenyészetekben előfordujt hogy átugrott a szánen bak és fe4lcsinélta hosszúszörüt.2009 töl komoly támogatást kapna az őshonos kecske  több mint valószinü  hogy 10 e. felett/ egyed.Nem asemmiért forsziroztam a jelölést és most a 24. órában vagyunk és ha azt akarjuk hogy legyen elfogadott és igazi magyar állományunk akkor komolyan kell venni ezeket adolgokat és atavaji évhez képpest aköltségek nagyon felszöktek Nem afajta leirást kell csinálni hanem az állományokat rendbetenni. A multkor már irtam hogy ha az MSN ben felveszel partnernek szivesen segitek. A személyes dolgokat ott szoktuk meg beszélni . van már fen egy pár topik lakó.

 

Előzmény: parlagi (145)