4125 Creative Commons License 2008.03.15 0 0 866

visszatérve a TESCO-s gépekhez, szerintem nagyon durva hogy ilyen gépeket egyátalán forgalomba leht hozni, egy rakás hulladék az egész, ez miért nem számít megtévesztésnek?

környezetvédelmi szempontról már ne is beszéljünk, pár év múlva hogy fog kinézni az ország?

sokat járok kirándulni, az erdőszéleken a megszokott szeméthegyeken túl, az autótolvajok által kihordott "felesleges" nem eladható alkatrészek mellett, egyre több a kisgép hulladék, fűnyíróktól kezdve a fúrógépig, persze ezek mind újrahasznosíthatóak lennének, dehát ez magyarország, amúgy még ha újrahasznósítanák is, nagy energiát használnak el mind a gépek gyártására, mind az újrahasznósításukra, a szállításról nem is beszélve.

 

straus benzinmotoros magassági láncfűrészt, annyiért adják a teskóban mint a fiskars magassági ágvágót, amire azt mondják hogy drága, de egy nagyon jól használató szerszám.(kb 6 méteres magasságig lehet vele metszeni, és 10  év múlva is vígan használom majd)

 

tudom hogy a törvény szerint forgalomba lehet ezeket a hulladékokat hozni, mert megfelelnek az előírásnak, de legalább a márkás minőségi gépek forgalmazói összefoghatnának, és valami kampányt indíthatnának közösen a gagyik ellen, szerintem anyagilag is megérné nekik, arról nem beszélve hogy a sima gagyik mellet egyre több a hamisitvány is, fölleg a piacokon pl.: HILTI fúró, stihl láncfűrész, hitachi betonbontó stb...

 

legalább ez a fórum itt van, ez is több, mint a semmi.