heiler Creative Commons License 2008.03.12 0 0 4689

"Minez abból a szilárd véleményemből táplálkozik, hogy a nemzet javát nem csak jobbos politikával lehet szolgálni. Csupán csak arról van szó, hogy se a Rákosi, se a Kádár rendszer nem állta ki ezt a kritériumot.

 

Szerintem ellentmondásban vagy Önmagaddal.

 

Miközben a Nagy Imre hívőknek, illetve politikájának "felmentést" adsz a tragédia kimenetele miatt, ugyanakkor a Kádár-rendszert - egy kalap alá véve a Rákosi rezsimmel - elitéled, mert véleményed szerint nem a nemzet javát szolgáló politikát folytatott.

Nagy Imre is, Kádár is kezdetben egyűtt haladtak, és tulajdonképen "elválásuk" az események jobbra tolódásának következménye volt. Ez történelmi tény.

Nagy Imre 56-os kormányzása idejében is voltak az országnak adottságai és a kormánynak lehetőségei.

Kádár kormány esetében is ugyanez állt, csak az indulási helyzet sokkal súlyosabb volt, és nem csak politikai értelemben.

 

Én nem tudok Nagy Imre kormányának "felmentést" adni, bár mennyire is áldozat volt, mert döntéseinél,  az adottságok és lehetőségek helytelen értékelése mellett,  érzelmi (?) indítékokat vélek látni.

 

Kádár és csapata, szerintem meglépett mindent, amit lehetett, az adott korszakban, a NEMZET érdekében.

Nem véletlen, hogy a legnépszerűbb történeti személyiségek között emlegetik a közvélemény-kutatási eredmények....

Előzmény: anton pavlovics (4687)