Baranyai5 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 4228
Üdv Hát nem jól tudod mert megfelelő biztonsági szabályokmellet igen  magam készítek ijet többféle kivitelben is ami 8báron van nyomást próbálva. Sőt még gázégővel szereltet is csináltam Na azt nem engedélyezik csak külön a gázmüvek bevizsgálta a tüztér betétet utána adott engedélyt rá. ezt1999-ben csináltam Étterem-szálloda-Villány,(Oportó)Tehát a biztonsági előírások mellett még nyomás alá is helyezhető ijen szerkezet.Sőt kandallót ugy építettük be hogy 12m-re van a szivattyu a kályhától.A képen levő házat meg lehet hogy a robbanást a kályha hozta létre ,de nem az pusztitotta igy le inkább a gáz. vagy nagyobb kazán ugyanis max120 l víz tud beleférni egy kályhába ami nyomás alatt szét robbban de akályha fala is csökkenti a lökés hullámokat ekkora terjeszkedés nem jön létre max20 báron  ugyan is az volt a baj hogy azokat a tartályokat 3-4mmm-es lemezből készítették  cseréltem jó párat már!Meg aztán a tartályba kell csőrendszer is ,vizkeverés miatt.meg lefujó szelep is meg a 2 rendszer egyszerre nem müködhet .a gáz meg a kályha.Szinte csak is ijen vizes kályhákat készítek 10 éve.
Előzmény: aszallito (4223)