Goosnargh Creative Commons License 2008.03.08 0 0 3
Az ideális ALVÁS

Ideális alváson azt értem amikor lehetőleg felébredés nélkül végigalszom az éjszakát
és reggel tökéletesen kipihenten, tettrekészen ébredek fel.

Az általánosan említett ágyminőségen, hőmérsékleten és jó levegőn kívül két tényezőt figyeltem meg az évek alatt :

1.
Akkor alszom nagyon jól ha sem testben sem lélekben nem vagyok feszült.
A lelki részét tekintve ha jól akarok aludni nem nézek este híradót, olyan filmet
amin izgulni kell és megpróbálok nem összeveszni a párommal.

A testi részhez én a következőt alkalmazom : Ha nem volt módom munka után sportolni, tehát az egész napos üléstől el van merevedve mindenem akkor lefekvés előtt tíz perc alatt néhány pofonegyszerű jógagyakorlattal kilazítom az izületeimet, szép lassú mozdulatokkal odafigyelve:

- nyak előre-hátra billentés
- nyak jobb - bal oldalra fordítás
- nyakkörzés
- vállra tett újjakkal válkörzés előre majd hátra
- egyenes ülésben magam előtt előrenyújtott karokkal összekulcsolt újjakkal
(tenyerek felém néznek ) csípőből előrehajolva körözni mintha egy
malomkövet forgatnék.
- macskanyújtozás ( talán az egyik legfontosabb a gerinc egészségéhez )
- ülésben felhúzott saroknál összeérintett lábakkal csípőt lazítani.
( térdeket föld felé ütemesen mozgatva, lehet kézzel segíteni )
- egyenes ülésben egyik majd másik boka másik térdre helyezése teljesen elernyeszteni és kézzel bokakőrzés előre-hátra , talpak, lábfej átmaszírozása.

Mindegyikből csak párat, tényleg tíz perc alatt megvan.
( lehet, hogy nem érthetően írtam le valamelyiket, jógaoldalakról ezek a bemelegítő
gyakorlatok fényképekről elleshetők ha valami nem tiszta )

Egy ilyen tízperces lazítás úgy alszom mint egy darab fa, tényleg zongorázni
lehetne a különbséget !

A fenti gyakorlatsor természetesen intenzív esti szex-szel egy az egyben kiváltható.

2. Nyugtalanul alszom, ha alkoholt fogyasztok este. Ha ki akarom magam pihenni akkor - bármennyire is szeretem a jó bort - este már elhagyom.