oszcilloszkop Creative Commons License 2008.03.03 0 0 117
Sziasztok!
Tavaly októberben vettem egy C5 II-es kombit 1,6 HDI motorral. Belgiumból érkezett, 120000 km-rel. Kereskedő használta 134000-ig ekkor került hozzám. Valójában elég felelőtlenül nem vittem állapotfelmérésre, bíztam benne, hogy megéri megvenni a látszólag egyben levő autót. Végül is nem tévedtem sokat, az 5000 megtett kilométer alatt a következők derültek ki;
- a kilométer állás valós, márkaszervizben kiolvastatva a fed.comp-ből.
- első hónapban tempomat hibát jelzett, többnyire kikapcsoláskor. Fél perc pihentetés után újra működött. Ezt kb 8-szor játszotta el, aztán többet nem jött elő.
- alapjáraton finom nyikorgást lehet hallani, hozzáértők szerint ez a kettős tömegű lendkerék kezdődő halálát jelzi a csere csekély 200e forint körüli ami szintén nem lesz tartós darab...
- részecskeszűrő eltömődési lehetőség hiba 1-szer jött elő, de nem amikor a kézikönyv írja (sok város után) hanem országúton kb 100-110-es tempónál. 3 perc múlva hiba eltűnt. Azért kicsit leizzadtam főleg, hogy Ausztriában történt. Csere felújítottra 100e forint lenne.
- csomagtérajtón levő üveg nem nyílt, leírás alapján magam javítottam
- autórádió nem olvasta az újraírható lemezeket, szétszedtem és szerencsére a Győrben gyártott Philips CD mechanika volt benne, csere.
- hűtőventillátor 15 fokban (nem egy nyári meleg) a motor leállítása után is járt még vagy 5 percig országúti vezetés után is, megoldás: motorvezérlő SW frissítés
- gyári hangszórók katasztrofálisan szólnak, csere JBL-re, most király :)
- jobb első stabilizátor rúd nemsokára csereérett lesz

Amúgy nagyon szeretem az autót, nagyon kényelmes és végre elfér benne az egész család mindenestől. Az 1,6-os HDI nekem bőven elég volt eddig mindig. A fogyasztása pontosan mindig 1 literrel több mint amit a fed.comp mutat. Többnyire elővárosi közlekedés a jellemző, téligumikkal (nyárit még nem volt alkalmam próbálni) 6,2-6,3 liter jött ki többször is valós fogyira. Egyszer volt 50-50 százalék országút-előváros akkor 6 liter jött ki. Most épp azt tesztelem, hogy nem nézem vezetés közben a pillanatnyi fogyasztást, de úgy látom nem számít nagyon az átlagban. Na majd tankoláskor.