Törölt nick Creative Commons License 2008.02.25 0 0 6
Üdvözlök mindenkit!

Én is jö ötletnek tartom emme topik létrejöttét, ezért engedjétek meg hogy röviden bemutatkozzunk:

Baráti körünk kezdetben két fővel indult 1995. február 21-én, 1997. november 12-én átszerveződött, 10 alapító taggal egyesületté alakult. Ugyanebben az évben az egyesület tiszteletből felvette a Kandó Kálmán nevet. 1999. április 30-án újabb átalakulás történt, mert a Kandó Egyesületet megszűntettük, ennek utódja a jelenlegi Verebélÿ László Vasúttörténeti Egyesület.
Céljaink között szerepel a szervezetünk által Kapostüskeváron létrehozott vasúti gyűjtemény bővítése, állandó kiállítóhelyünk működtetése a kapostüskevári vasúti megállóhely további parkosítása, szebbé tétele, az ország és a megye vasúttörténetének megismerése, megismertetése, a vasútnak, mint lehetséges közlekedési eszköznek a népszerűsítése, a környezetvédelem fontosságának hangsúlyozása, a korszerű gyors megbízható vasúti közlekedés megvalósulásának elvi támogatása.

Egyesületünk főbb tevékenységei:
-A MÁV-nál üzemelő gőz-, dízel-, villamos mozdonyok, motorvonatok, valamint az egyéb más vasúti járművek bemutatása.
-Vasúttörténeti előadások, modell-, makett- és vasúttörténeti kiállítások szervezése, lebonyolítása.
-Vasúti régiségek, relikviák gyűjtése, rendszerezése, vasúttörténeti kirándulások szervezése.
-Kapcsolatok felvétele a hasonló tevékenységet folytató szervezetekkel, egyesületekkel, baráti körökkel és klubokkal.

Kapcsolódó oldalak:


Legutóbbi média interjú

Rendelkező nyilatkozat adószámmal