Derek Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4490

"Hát, nem akarlak itten hüjeségekkel traktálni,"

 

Ne is, felesleges.

 

 

"Aztán a világforradalmárok egy részét világgáhajtották saját társaik, néhányan belekóstoltak a hatalomba és ma fizetett forradalmárként ezerszer erkölcstelenebbek, mint a komcsik valaha is voltak"

 

Bizonyara de egy demokraciaban erkolcstelenebbek,nem egy diktaturaban es ez azert elegge keretet szab tevekenyseguknek,mindenesetre nem akasztottak fel senkit, nem internaltak senkit,Orban sem ,megha ruhelljuk is joparan.Azzal ne gyere hogy kadar alatt nem lehetett lopni,mer az Oreg nem turte,lehet hoy a sajat bankszamlara nem de a nomenklaturanak azert eleg komoly kivaltsagai voltak az allami szolgaltatasok ingyenes vagy nagyon olcso igenybevetelere ami ugye a hivatalhoz jart. Amig a nomenklaturahoz tartozott.

 

Ja es amikor 89 elott volt lehetosegem angliaba menni ami aztan kutba esett mas okok miatt 2 oran a fejtagitottak,hogy hogyan kell viselkedni hogy nehogy a Cia meg a Moszad beszervezzen es ereztettek hogy az hogy en elmehetek az egy kegy hatalom reszerol,a reszukrol es nem egy jog .92-ben meg egyszeruen megvettem a repjegyet,mert volt erdekes modon mibol es a kutya nem erdeklodott azirant,hogy egyaltalan hova megyek es vissza akarok-e jonni,csak tisztelegtek Ferihegyen es azota is ha jovok vagy megyek. Tudom ez sokaknak nem erdekes ,de nem kevesen vannak akiknek igen,Es szerencsere azota mar hatar sincs sokfele es mar csak ezert megerte ,mig a KGST idokben meg az barati NDK-ba menve is ugy kezeltek az embert mintha valami ellenseges orszagbol menne vagy jonne.

 

"Ez azért nem hinném, hogy vígasztalná a hatvanezer utcára tett bányászt, vagy a negyvenezer szövőnőt  és hozzátartozóikat, vagy a teljes nyomorba sűlyedt falvakat, a rövid és általuk soha nem értékelt kitérő után ismét zsellérsorba került parasztokat."

 

Nem tudom volt-e egyaltalan 60ezer banyasz ,a textiliparban meg a 80-as evekben leginkabb mar kubai vendegmunkasok dolgoztak ,lealabbis a szegedi textilben igen,aztan igaz en csak zalai es Csongrad megyei falvakat ismerek de egyaltalan nem latom azt a nyomorba sullyedest inkabb uj hazakat  ,epitkezeseket uj europai szinvonalu uzleteket amelyekben vasarlok is vannak szepszammal,es ugyanezt elmondhatom a Szeged-Baja -Bataszek-Bonyhad -Dombovar -Kaposvar-Nagykanizsa utvonal mellett levo falvak tulnyomo tobbsegerol amerre jarni szoktam es sokhelyen meg szoktunk allni mert kisgyerekkel meg kell es en is meg szoktam nezni milyen sort csapolnak mondjuk Maza szaszvar egykori banyaszfalu utmenti kocsmajaban es rendesen hutve adjak-e az unikumot es bizony ezekben is minosegi valtozasok vannak pozitiv iranyba. Es nem latom azt a sok zsellert sehol ,ahogy pl Pindiy se kap napszamost a sok zseller kozul Dabas kornyeken

 

Előzmény: PuPu (4486)