Gézoo4 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 403

Sziasztok! Jó reggelt mindenkinek!

Köszönöm Mmormota a segítséged. Való igaz, tapasztalati tényeket írtál le.

Kedves Auróra!

Nos, halgass Mmormotára.  Meg fogod látni, hogy ezzel a beszélgetéssel is eljutunk ugyanide úgy, hogy közben magától értetődő lesz számodra is amit Mmormota írt.

A tegnap összefoglalása, mint egy emlékeztetőként.

Eljutottunk odáig, hogy lehet a pucér semmi a tér, nincsenek benne mérföldkövek,

viszont azt is tudjuk, hogy benne a foton egyetlen haladási sebességgel halad, c-vel.

Ezt a c-t a megfigyelők szintén c-nek mérik saját rendszereikből nézve.

Azzal is egyetértettél, hogy ha te mozognál hozzám képest c sebességgel szerintem,

akkor téged én foton csomagnak látnálak, és ugyanakkor te engemet látnál

foton csomagnak, azaz minden ami számunkra c sebességgel mozog az fotonnak látszik és nincs tömege számunkra, így a tömeggel járó jelenségeket sem tapasztalhatjuk tőle.

A sebességek összeadásánál álltunk meg.. Igen, a pontos értékhez, pontos adatok kellenének.  De azt nem vitatható, hogy itt a földön

6-9 számjegy pontossággal egyszerűen összeadható a két szembe mozgó test sebessége..

Foton esetén a tömeg hiányában a Plank féle energiáik, tömegek esetén a kinetikai energiáik összeadhatók.

Ahhoz, hogy ebben előrébb juthassunk, tisztázni kellene azt, hogy a térben haladó foton térbeli, térhez képesti sebességének és a valamely megfigyelő által

mérhető sebességnek milyen összefüggései és eltérései lehetnek.

Ezért említettem azt a példát, amikor két, egymással szemben, a térhez

képest külön - külön c sebességgel mozgó hogyan láthatná a másik felet.

Persze, ha nem lenne időlassulás..    Innen folytathatjuk?