pégé1 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 1156

Üdv. Mindenkinek !

Köszönöm az elismerő sorokat,melyeket irtatok és egyébként az épített kemencét Daca Gaby leírása alapján készítettem. Egy -két ponton apróbb módosítással.A tervezési időszakban megnéztem pár kemencét a környékemen és ezért a betévő nyilást nagyobbra készítettem természetesen a belső magasságal együtt. Így ha később valamit javítani kell rajta akkor a bebújás sem gond .A bubot nem falaztam egyenlőre teljesen fel /  néztem a Pozolka Zoltán kemencéjét  / mert így megtudok őrizni picit a búbos jellegéből . Ha esetleg Kevés lesz a 30cm-es falvastagság akkor utólag  majd pótolom. Mindenkitől szeretném kérdezni,hogyha keményfával fűtöm fel a kemencét ugye akkor kevesebb lesz a szikra és az nem teríti be az egész sütőteret és akkor egyenletesen fog sütni a kemence ? Egyébként  én 30cm-es üvegréteget tettem a kemence tűztere alá. A  " mozdonyomat" egyébként egy melléképületben építettem fel , mert esetleg télen a sütögetés közben a magunk által termelt SZŐLŐBŐL készült testes vörösbort a kemence  mellett kotyolgatjuk .

Üdvözlettel !       Pégé1