DacaGaby Creative Commons License 2008.02.11 0 0 1152
Üdv. Géza!

Ahogyan Biii írta, én is pont úgy szátítottam ki a kemencémet, én momentán akác fával. Bírtokomba van szűk 10q 20évvel ezelőtt kivágott akác fa, azzal fűtögetek. Nem volt módomban megmérni a nedvesség tartalmát, de szerintem nincs is neki. Recsegve-ropogva olyan lánggal ég, hogy öröm nézni, maximálisan leadja kalóriát. 2 nagy 30 literes vödör fát szoktam befűteni 2 óra alatt és ez nekem 250-270 °C-ot eredményez. Fűtöttem már kukorica szárral, szőlő ill. gyümölcsfa gallyal, de nagyon jó morzsolt csutka, tölgyfa, bűkkfa, (a nyárfa is, csak nemsok kalóriája van). Tudomásom szerint egyedűl a fenyőfa a kivétel a gyanta miatt, ugyanis kormol, illetve keserű ízű lesz tőle az étel. Minden "öreg kemencés" azt mondta, hogy mellőzzem, kivéve ha nem sütés, főzésre használja valaki, ha csak a hő leadó képpesége miatt tartja valaki, akkor bármit eltüzelhet benne. Hozzáteszem, hogy a szívem szakadna meg!!! Van olyan ismerősöm, aki csupán ezért csináltatta a kemencét, mindenféle "szemetet" eléget benne, csupa merő korom a kemencéjének a szája a kéménye, sőtt a belseje is. Ez az emberke nem más, mint egy kemencegyilkos!
Előzmény: pégé1 (1149)