wector81 Creative Commons License 2008.02.11 0 0 586

Keverék témában, normális használat mellett felejthetők az effajta kísérletek meg tuningolt motorok, egy a lényeg, ha az olaj flakonjára az van írva, hogy 1:40, akkor úgy kell bekeverni és kész. Az 1:50-et úgy, a Dolmar 100HP-t meg 1:100-ra. És nem okoz az ember fia bajt. Én egyedül a Husis szaki mondatán gondolkodom el néha, hogy Stihl gépbe ne tegyünk Husi olajat és fordítva. Aztán ki tudja, ép ésszel belegondolva, ennek sem lehet túl sok jelentősége...vagy igen? :)

 

136-os...én már inkább nem mondok rá semmit. Akcióban voltak 50-ért a kis Solo 635-ös, az MS-170-es Stihl, meg ott van a PS-34-es vagy a PS-33-as Dolmar. Kb bármelyik jobb, mint a 136-os. Csak ezt árulták úton-útfélen, mert tele van vele a raktár. Szembejött, nagy nevű gép, olcsó is. Utólag már drágaság...

A szivattyújával nemigen tudnak mit csinálni, kicserélik, vagy jó lesz, vagy nem. A 137-esekkel ugyan ez a probláma. De mivel más szivattyú nem megy bele (pl a 340-esé), ezért marad a próbálkozás.

(Személy szerint, én is árultam - muszály volt - ezt a jószágot 50-ért, de ha tehettem és a vásárló is vevő volt rá, akkor rábeszéltem a PS-33-as Dolmar-ra, bár az 65 volt. De legalább full magnézium házas, üthető-vágható, régi bevált konstrukció. Aztán jöttek vissza, hogy dejó, a szomszéd megvette a 136-ost, és szenved vele, neki megy dejól megy a Dolmar. Ennyi.)

 

Üdv! w