A maranta Creative Commons License 2008.02.07 0 0 62

Sziasztok! Most fedeztelek fel benneteket. Régebben elég sokat varrtam magamnak, aztán szünet, de mostanában megint kezd időm lenni rá, bár nem ruhavarrással kezdtem. Szerintem a Busda szabásminták elég jók, sokat varrtam belőlük. Igaz némi alapot jelentett, hogy anyukám tud varrni (nem varrónő) és kicsi koromtól azt láttam, hogyan csinálja. Tanfolyamontanulta, a szabást is, és nagyon klassz dolgokat varrt nekünk. Télikabátot is. A lényeg szerintem a Burda szabásmintáknál is, hogy először pontosan levedd a saját méreted. Lehet, hogy a blúz méreted így 40-es, a szoknya pedig csak 38-as mondjuk. És amikor összeállítottad a rohát akkor igenis fel kell próbálni és beállni a tükörbe, megnézni, mindenhol jól áll-e rajtad. Akkor még lehet korrigálni. Beférceled magadon, vagy még jobb, ha meg tudsz kérni rá valakit, aki segít ebben (mondjuk barátnőd), és a férc mellett bevarrod. Az első néhány alkalom után, már szinte ránézésre menni fog! Egy -egy drágább anyagnál szerintem megéri a fáradtságot.