tigristomi Creative Commons License 2008.01.22 0 0 37

Osho mitol autentikus? Kitol tanult tantrat? Kik voltak a mesterei?
Osho beszel a jogarol is, meditaciorol, es megvilagosodasrol. Ezek, a Satyananda joga tukreben, ami egy eleg jol kidolgozott rendszer, nem alljak meg a helyuket, az embernek az az erzese, amikor ezekrol a temakrol olvassa Oshot, hogy Osho beszel, beszel, de nem mond semmi lenyegi informaciot. Legalabbis amit mond a jogarol, meditaciorol, es megvilagosodasrol, annak semmi koze sincs a jogahoz.

 

 Oshorol en eloszor a rola irt botrany konyvet olvastam, Bhagwan a bukott isten.

Szoval, latatlanban ketelkedve fogadom, hogy Osho a tantrarol is erdemben beszelne, azt meg plane, hogy hiteles forras lehetne.

 
 A hetvegen elolvastam mindent a Satyananda konyveimben, amit Swami Satyananda a tantrarol irt. O tanult indiaban tantra mesterektol. Aki nem tudna, amugy az egyik legnagyobb szeles korben elismert joga mester, aki talan a legjobban kidolgozott joga rendszert fektette le.

 

 Ugyerzem Satyananda korrekt, gyakorlatias attekintest irt a tantrarol, mi az a tantra, mi a celja, mik a kulonbozo agai, mik a forrasai, mik az elemei, plussz meg tobb felmerulo kerdesre ad valaszt irasaiban a tantrarol.

 

 Ennek fenyeben, amit tole olvastam, es ami eleg logikus es ertheto, Magyarorszagon nincs tantra iskola. Indiaban sincs sok, meg amugy a vilagon. Ahogy irja, a tantrat a szexxel azonositjak nyugaton, azaz felreertelemzik, mivel a tantra a magasabb tudatallapotok, vegso soran a megvilagosodast celozza meg. A szex nem feltetlenul resze, hanem azoknak, akik nem tudnak lemondani a szexrol, azoknak is ad a tantra egy lehetoseget, hogy haladjanak a spiritualitas utjan. Azonban a tantranak ez az aga sem a szexxel kezd, tobb evi gyakorlas es tobb a jogaban is meglevo technika elsajatitasa kell ahhoz, hogy a maithunat, a ferfi es a no kozotti egyesulest gyakorolhassak, azaz arra tudjak hasznalni, hogy az energiat felfele iranyitsak. 

 Aki a tantrarol akar olvasni, annak angol forrasokhoz kell nyulnia. Amikkel nalunk lehet talalkozni, tantra tanfolyamokkal, azoknak pedig valoszinu semmi kozuk sincs a tantrahoz, plane, ha pl. mar a masodik tanfolyamon 1 honap mulva a szexrol van szo.

 

Előzmény: kris12 (36)