ata7 Creative Commons License 2008.01.16 0 0 36452
 Kösz a reagálásokat próbálok én is pár sort ,bocs de nem név szerint mert sokan érintettétek a témát. Szóval a merevítés igen műanyag pattintós,szerintem tökéletes,mivel nem mozog tök fixen áll,gondolom ha víz kerűl bele akkor megaztán mégjobban mozdulatlanná válik a feszítéstől. A háttéren nagyon sokat gondolkodok,pedig már voltam az aquamorfnál,lebeszéltem a gyökerest,de mégiscsak meggondoltam és sima sziklás lesz/nem tudom még melyik, holnap reggel megint megyek/.Amiért így döntöttem az az,hogy 25 centit elvesz az 50 centiből a gyökér rész és én ezt soknak tartom,nem azért vettem ekkora aksit,hogy az 1/4 e a háttér mögött legyen. Talán egy 300 literesbe már beletenném. A növény dologról ,sztem egy ekkora aksit nem lehet berendezni úgy,hogy arra várjak ki ajánl fel valami növényt és állandóan növényt ültessek bele,lehet ez hónapokig tartana. Valaki írta,hogy Ő volt személyesen a kertészetbe és neki engedtek ott válogatni,nekem telefonon azt mondták ez nem működik,pedig én is ezt szerettem volna,mert élőben minden más mint képen.Írtad,hogy víz felett nevelik a növényeket,neked nem volt gondod telepítés után?megmaradtak a növényeid?Ahogy számolgattam kell a 15 ezer ft növényre,mert gondolom mindegyik fajta nem fog nálam megmaradni,szóval ebben ez is benne van.Vettem Tetra initial-t remélem ez segít majd. A vízcsere dologhoz annyit én használom a vízkezelőszereket  és nálam tökéletesen működik a dolog /általában Sera aquatan/ persze aki bio módon halazik az nem használ "vegyszereket".Nekem az új aksim is így lesz beüzemelve,mert a régi helyére kerűl az új,tehát semmi vízérlelés meg ilyenek,persze a régi akváriumból átkerűl gyöngykavics,növény,meg  a vízből is.A halak egy vödörbe lesznek addig amig nem rakom össze az újat,ha megvan akkor bele az újba,sajna más lehetőségem nincs.Remélem nem lesz gond,az akváriumhoz is adtak valami baktérium tenyészetet ami ezt segíti.