tp89 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 53
Helló mindenkinek! Nem tudom mennyire él még ez a fórum, nekem egy olyan kérdésem lenne hogyan lehetne egy led fényét egy gyűjtőlencsével minél jobban páruzamos nyalábba terelni?Csatolok egy képet melyen egy lencse fókuszpontjába helyezik a ledet és a led féyne olyan szögben hagyja el a ledet hogy lefedi a lencsét. Ilyen felállást próbálgattam már és meglepő hogy este sötétben akár 100m-re is látszik egy erősfényű fehér led fénye, de ekkorra a kör amit vetít a lencsa több méteresre tágul.
Elméletileg ha afókuszban val akkor párhuzamosan kéne haladnia tovább a fénynek miért tágul mégis? (elhajlás? , nem elég pontos a lencse?)
Ha valaki tud valami tippet hogyan lehetne növelni a hatótávot ossza meg velem akár több lencse felhasználásával

ui.: nem lézert akarok hanem egy kb 5cm átmérőjű fénysugarat ami lehetőleg minnél kissebb széttartással rendelkezik, illetve a beállításhoz fehér erősfényű ledet próbálgattam a meglévő szerkezet viszont INFRA ledet használna ha ez valamiben módosít a terven akkor figyelembe kéne venni.