II. Gazdaság:
1. Költségvetési biztonságot!
Meg kell fordítani a jelenlegi irányt! A sodródó és a város eladósodását és ezáltal a jövőnk felélését jelentő költségvetési politikát fel kell, hogy váltsa a tudatos, odafigyelő, gondos költségvetési gazdálkodás. Hitelt a város csak megtérülő beruházásra vegyen fel, a város mindennapi működését többlet-források teremtésével és a meglévő források takarékos felhasználásával kell biztosítani.
Hitelt a város csak megtérülő beruházásokra vegyen fel: MELYEK EZEK?
2. Idegenforgalmi fejlesztésekre van szükség!
A város adottságai folytán az idegenforgalom jelentheti a gazdaság fő kitörési pontját, számos olyan idegenforgalmi sajátossága van Bajának, amire építeni lehet. Jelenleg azonban nincs miért idejönni, holott az idelátogató turista „megfogható” a fürdőzéssel, horgászattal, a Gemenci erdővel, a vízisportokkal, a városképpel, a belvárosban egyedülálló szigettel, a helyi gasztronómiával, a halételekkel és a hegyközség boraival stb.
Idegenforgalmi fejlesztésekre van szükség, az e szférában működő és működni hajlandó vállalkozásokat pedig ösztönözni kell arra, hogy a város adottságaiból fakadó lehetőségeket közösen használjuk ki.
Milyen idegenforgalmi beruházások történtek a választások óta?
3. Munkahelyeket kell teremteni!
Baja városának egyik legnagyobb gondja az egyre növekvő munkanélküliség, jelenleg több, mint 1500 regisztrált álláskeresőt tartanak nyilván a városban.
Minden lehetséges segítséget meg kell adnia az önkormányzatnak ahhoz, hogy minél több munkahelyteremtő beruházás jöjjön létre. Nem elég a bajai vállalkozásokat az Ipari Parkba betelepíteni! Adókedvezményekkel, az infrastruktúra fejlesztésével, vállalkozásbarát környezet megteremtésével, befektetők letelepítésével, hatékony gazdaságfejlesztéssel lehet munkahelyeket teremteni!
Mennyi új munkahely lett teremtve?
4. Befektetőket Bajára!
Támogatni kell azoknak a befektetőknek a letelepítését, akik üzemet, elsősorban termelőtevékenységgel foglalkozó vállalkozást kívánnak Bajára hozni.
A város mezőgazdasági központ jellege, valamint a dunai vízi szállítás lehetőségeinek adottsága miatt az alternatív energiaforrásokra épülő termelés és szolgáltatás számára ideális letelepedést kínál a város! Átlátható és nyilvános kedvezmény-rendszert dolgozunk ki a letelepülni kívánó vállalkozások számára.
Mennyi új befektető jött Bajára? Mennyi vállalkozás szünt meg?
5. Lokálpatrióta és vállalkozásbarát helyi gazdaságpolitikát! (Valódi együttműködést a helyi vállalkozókkal)
Partnerként kezeljük a városban működő vállalkozásokat, hiszen ők tudnak Baján munkalehetőséget biztosítani! Esélyt adunk a helyi vállalkozásoknak a nagyobb beruházások kivitelezéséhez! Ne csak idegen vállalatok alvállalkozójaként, csekély nyereségért dolgozzanak!
Baja kártyát létesítünk a helyi termékek és szolgáltatások támogatására!
A hatósági ügyintézés során is külön segítséget kapnak a helyi vállalkozások ahhoz, hogy minél kevesebb bürokratikus akadállyal kelljen megküzdeniük működésük során.
Multikkal tesznek tönkre bennünket. Ez a helyi vállalkozói támogatás?
6. Szerves gazdasági fejlődést!
Meggyőződésünk, hogy a vállalkozói szféra gazdálkodását is a hagyományokra és a helyi erőforrások kiaknázására kell alapozni, ezért önkormányzati segítséget nyújtunk a termelőknek és kereskedőknek ahhoz, hogy megfelelő marketinggel tudják a térséget árujukkal, szolgáltatásukkal képviselni. A Felső-Bácskai termékek értékesítéséhez vállalkozói összefogást teremtünk.
Mi történt ebben a kérdésben?
7. Vállalkozó önkormányzatot!
Az önkormányzat ne szükségtelen megszorítások és adósarcok révén jusson többletforrásokhoz! Ne féljünk megtérülő beruházásokba fektetni vagyonunkat! Ez persze csak kellően előkészített, kielemzett programokban való szerepvállalásokat jelenthet, nem pénzügyi hazardírozást!
Azerintem hazárdírozás a kötvény, de örömmel venném ha valaki felsorolná, a beruházásokat, melyek városunkban történtek.
8. Hatékony és eredményes vagyonhasznosítást!
Meglévő vagyonunkat nem kótyavetyéljük el, nem adjuk el feleslegesen, hogy aztán a bevételt és ezáltal a jövőnket feléljük. A város vagyonát nem értékesíthető tételeknek tekintjük, hanem a jövő lehetőségének. Új vagyongazdálkodási rendszerrel váltjuk fel a jelenlegi elvtelen értékesítési folyamatot.
Központi iskola az alpolgármesternek?
9. Minél több külső forrást a városfejlesztéshez!
Hatékony pályázatfigyelő- és író szakértői csapatot szervezünk az úniós, állami és régiós forrás elnyerése érdekében, egyetlen pályázati lehetőséget sem mulasztunk el!
A költségvetésben elég helyet biztosítunk a pályázati saját erő képzéséhez.
Mennyit nyert a jelenlegi városvezetés pályázatokon?
10. Csökkentsük energia-költségeinket!
Elkészítünk egy energetikai koncepciót a város intézményeire és a magántulajdonú ingatlanokra is, amely ajánlásokat fogalmaz meg és megoldásokat kínál az energia költségek mérsékléséhez. Városi finanszírozásban megfelelő szakmai előkészítést (tanulmányok, felmérések készítése) és segítséget nyújtunk az alternatív energiaforrások helyi felhasználásához.
Hol tartanak az alternatív energia felhasználásával kapcsolatban?