Missa1 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 36137
Szia!

Nekem Tetratec EX700-m van, 110 literhez. A leírása szerint elég lett volna a 600-as is. Az üzletben rábeszéltek az eggyel nagyobbra. Nem bántam meg!
A Serafilt nem ismerem, de ami biztos, hogy a Tetratec 700-ashoz van 2db csap, szűrőtöltet (szivacsok, biolabdák, kerámiagyűrűk, aktívszén, 4 db szűrőtartókosár), esőztető, 3 év garancia. Lehet, hogy van ennél jobb is, ezt nem tudom. Nekem a Tetra jól működik, csendes és egy éve üzem biztos.
Kicsit változtattam a szűrőanyagokon és a sorrenden, véleményem szerint jobb lett a szűrés. Jelenlegi sorrend alulról fölfelé. 1. kosár - szivacs, 2. kosár - kerámiagyűrű, 3. kosár - lávakő, 4. kosár - lávakő, szivacs és egy vékony szűrőgyapot. Biolabdákat és az aktív szenet nem használom. Szintén kiiktattam az esőztetőt, a leírástól eltérően (akvárium egyik sarkában a szívóág, túlsófelén a szűrt víz beáramlás) ugyanazon oldalon van a szívóág és fölötte a a visszatérő. Szűrt víz, egy lapított csövön keresztül áramlik vissza a víz felszíne fölött 10 mm-rel. Egy éves tapasztalatom alapján kb. 3 havonta esedékes a tisztítás. Én a helyedben a nagyobb szűrőt (1200-as) venném 200-250 literbe.
Előzmény: Taksoft (36123)