Epikurosz Creative Commons License 2008.01.06 0 0 15
Aranyosok!

Kérdezek valamit.

Miért van az, hogy a papagáj nem talál vissza a gazdijához?
Mert ugye, ha a vadonban van, és fiókáját kell etetnie, ott is el kell mennie élelemért, majd hazarepcsizni.

Én először a papagáj és a postagalamb közötti különbségen gondolkodtam, és elsőre azt mondtam volna, hogy na, ja, mert a galamb vándormadár, így neki meg kellett tanulni navigálni, a papagájnak pedig nem. No, de rövid távon a apapagáj is tud navigálni, legalábbis természetes környezetében.

Szerintem a fogságban tartás miatt van ez a bénasága.