Epikurosz
2008.01.06
|
|
0 0
15
|
Aranyosok! Kérdezek valamit. Miért van az, hogy a papagáj nem talál vissza a gazdijához? Mert ugye, ha a vadonban van, és fiókáját kell etetnie, ott is el kell mennie élelemért, majd hazarepcsizni. Én először a papagáj és a postagalamb közötti különbségen gondolkodtam, és elsőre azt mondtam volna, hogy na, ja, mert a galamb vándormadár, így neki meg kellett tanulni navigálni, a papagájnak pedig nem. No, de rövid távon a apapagáj is tud navigálni, legalábbis természetes környezetében. Szerintem a fogságban tartás miatt van ez a bénasága. |
|