ilang_ Creative Commons License 2008.01.03 0 0 531

-
Fogalmam sincs, ki lehetett: Gräfin Agnes Esterhazy. Minden bizonnyal valami színésznőcske, mondta Szanitter Tibike. Szerelmes volt belé az öreg öregje, majd az öreg öregjének a halála után beleszerelmesedett maga az öreg is. Egy tengeri kagylókból képezett, BRIONI feliratú képrámában lévő levlapot örököltem tőlük. Alig akartam felakasztani. De ma már mondhatom nektek, én is fülig szerelmes vagyok. Szerelmes: Gräfin Agnes Esterhazyba. Meg kell kérdezni T. Olivért, ő személyesen is ismeri a focista Esterházy bátyját, az írót. Hát igen, szólt közbe Kacsó, akkor vette kezdetét a magyar foci dekadenciája, amikor a grófok is focizni kezdtek, jóllehet ők nevezetesen éppen jól... Vagy ha nem akartok Olivérrel tárgyalni, nézzétek meg a Mester Pistánál, a Filmlexikonban. Különben sem ártana gratulálni Pistának, épp most nevezte ki az önkormányzat a Palicsi Filmfesztivál igazgatójának. Ha Vendelt sikerülne beprotezsálnunk a nyári mozihoz jegyszedőnek, őszig nem lenne gondunk. Minden fontosabb vetítésen ott ülhetnénk az első sorban, a Kasza mellett. És most te is fülig szerelmes vagy?, kérdezte Kafga. Igen, a szó szoros értelmében: a füléig. Ugyanis Gräfin Agnes Esterhazy meztelen nyakáról hosszú igazgyöngysor csüng alá. Valójában nem is tudjuk végig követni. Mit? A gyöngysort. Miért? Mert a végét levágta a fotós (Atalier Kiesel, Berlin). Minden bizonnyal az ölében végződik. Akárha egy marék igazgyöngyöt dobott volna valaki meztelen ölébe... Meztelen? A nyaka nagyon meztelen, és ebből kifolyólag az embernek olyan érzése támad, hogy: meztelen. Ugyanis a sarki róka csak fent a vállán fut körül, hogy lenn, pontosan a mell magasságában: hirtelen mozdulattal visszakanyarodjon, s bekapja a gyöngysor egyik ágát... Észbontó! Micsoda? Hát a sarki rókának ez a mozdulata, harapása, ugyanis első pillantásra úgy tűnik, a rókának nincs is meg a feje. A következő pillanatban meg az az érzésed: Ágnes mellbimbójába harapott! Nem egyszer megtörtént már velem, hogy a kép előtt elájultam. Elviselhetetlen a rókának ez a harapása... Ágnes szende tekintete pedig közben valami olyasmiről beszél, hogy hát ő ártatlan az egészben, mármint a sarki róka mohóságát illetően, hiszen ki tudná kiismerni egy róka, különösen egy sarki róka természetét, arról nem is beszélve, akár veszett is lehet, s akkor, ha valóban veszett, fennáll a veszély, hogy a vékony gyöngysoron felkapaszkodhat egészen Agnes fülbevalójáig, amely szintén igazgyöngy, csak persze jóval nagyobb szemű igazgyöngy, amiről persze Agnesnek szintén fogalma sincs, ő ugyanis úgy emlékszik, cseresznyét akasztott volt a fülére, ropogós cseresznyét...
(...)
-
/Tolnai Ottó A pompeji szerelmesek Fejezetek az Infaustusból - Pécsi Direkt Kft. Alexandra Kiadója, 2007/


Továbbra is ajánlom. Most kedvező nevetséges áron lehet megvásárolni. Kb. 6x ennyiért vettem, de nem bánom!

*******
EZT is nagyon szerettem/szeretem.
(Egyébként is sok szempontból sorsfordító időszak volt a 90-es évek eleje, s ezen most volt időm elmerengeni.)

Előzmény: ilang_ (526)