rebel56 Creative Commons License 2007.12.21 0 0 25421
Sziasztok!
Olvasgattam a kezelési útmutató szerint kétévente esedékes hűtőfolyadékcsere, majd az azt követő légtelenítés hosszas procedúráját, ami nekem elég macerásnak tűnik, helyette a következőt találtam ki:
A meglevő fagyállóba Wynn's hűtőrendszer-tisztító folyadékot téve átmosom a rendszert (ez az adalék feloldja a lerakódott szennyeződéseket is), majd járó motornál, bekapcsolt fűtéssel, megemelt nyitott kiegyenlítőtartálynál kicsavarom a 2 légtelenítő csavart és kiengedem a régi fagyállót, közben desztillált vizet öntök folyamatosan hozzá - egészen addig míg a régi hűtőfolyadék maradéka is eltávozik a légtelenítő furatokon keresztül, ezzel áttisztítva a rendszert úgy, hogy levegő elvileg nem kerülhet bele. Mikor a tartályban az egyre hígabb elegyből már csak tiszta desztillált marad, a légtelenítő csavarokat visszacsavarom, végül Castrol hűtőfolyadék koncentrátumot adagolok a megfelelő keverési arányban. Ez így jó, vagy maradjak a hagyományos módszernél? Azért kérdezek inkább, nehogy elrontsam az egyébként tökéletesen üzemelő hűtésem.. :)
Üdv: Miki