Lalo Creative Commons License 2007.12.18 0 0 3742
"A kettő között nincs ok-okozati viszony."

Persze, hogy nincs. Nem is lehet. Itt semmi értelme nincs ok-okozatról beszélni.

Itt két halmaz közötti közös részről, pontosabban annak nemlétéről van szó.

A szabadkőművességgel kapcsolatban nem használhatók a deista, liberális stb. jelzők = azon kifejezések halmazának ellentettje, amelyben a szabadkőművességgel kapcsolatban szerepelnek a deista vagy liberális stb jelzők.

Ennek nyilvánvalóan részhalmaza azon kifejezések halmaza, amelyben a szabadkőművességra ható deizmus, liberalizmus stb. szerepel.

Tehát azon kifejezések halmaza, amelyben nem használtatnak deista, liberális stb. jelzők, az diszjunkt azon kifejezések halmazához, amelyben a szabadkőművességra ható deizmus, liberalizmus stb. szerepel.

Q.E.D.

S ezt a halmazelméleti relációt rögzítettem a következő nem halmazelméleti kifejezéssel:

"Ez bizony azt jelenti, hogy a szabadkőművessggel kapcsolatban szerinted fel sem merülhet a fenti jelzők használatának jogossága, azaz kizártad az ilyen irányú hatásoknak még a lehetőségét is." (Idézet tőlem.)

Ha kívánod, akár le is rajzolhatom Venn-diagrammal is, tudod azokkal a krumpli ábrákkal.
Előzmény: Törölt nick (3741)