Törölt nick Creative Commons License 2007.12.13 0 0 591
Erről a Lakitelkes esetről az jut ezsembe, h 2004-2005-ben még pénteken is volt órám és a 13-as busszal jártam vissza Békéscsabára, ami ugye Lakiteleknél is megáll ( sőt először ott). Ez a busz mindig tele volt, sokszor fle is alig fértünk, de Lakitelek után mindig szinte kiürült, mert sokszor az utasok 80%-a ott leszállt. Meg isk érdeztünk pár utast, h mégis minek szállnak fel a távolságira, így nem tudnak azok leülni meg nem férnek fel, akiknek ezzel kell menni Bcsabára, mert a következő oda 15:45-kor megy. Kiderült, h ebben az időpontbna nincs Lakitelekre busz, szntén csak másfél-két óra múlva. Többke közt ezért is járok manapság inkább busz helyett vonattal, még akkor is nagoybb mozgástered van, ha heringeffektus van. A buszon egmyás hegyén-hátán álltunk sokszor, a vonaton legalább mozoghatsz vmerre, elfér a táskád a felső csomagtartón, sőt most már az eljutás is jobb, meg ugye sűrűbben is indul a vonat ( csütörtök 13-kor végeztem ebben a félévben 13:47-kor ment vonat, busz csak 15:45-kor) és már a menetidőben is veri a buszt. A busz Szarvason áll 20 percet mindig, a vonatnál Szolnokon várok a csatlakozásra annyit, bár, ahogy látom, skerült ezt lekúrni az új menetrenddel, tegnap előtt jöttem haza, és ugye terv szerint 14:35-re beér Ceglédről a vonat Szolnokra, és 45-kor megy a másik. Akkor pedig úgy nézett ki, h eleve Kecsóról késve ért Ceglédre, késve indult onnan is, mellesleg úgy kellett nyomozni ,h mégis hová megy, Szolnokon persze a csatlakozás elment, 16:10-ig vártam am ásikra. Eddig 15:10-kor ment, az jobb volt, mert azt mindig elértem, most is elértem volna, 20 perc késéssel.
Előzmény: Rbatka (588)