sza2 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 129
Udv,

Bocsi, a hetvegen nem volt idom...

Mivel erdekel benneteket :-))) leirom, en hogyan csinaltam. Mint mar emlitettem Linux alatt. A megoldas nem modositja a flash-t, igy nem is marad ki-bekapacs utan minden az eredeti. Egyebkent eleg trivialis.

Nekem Debian Etch van fent, de szerintem minden disztrib alol megy.

http://blog.lizhao.net/2005/12/how-to-sync-windows-ce-device-with.html (innen indultam).

Szukseges az ipaq modul a kernelhez (Device drivers -> USB support -> USB Serial Converter support -> USB PocketPC PDA Driver).

Be kell tolteni a modult (elvileg csatlakoztatas elott, de nekem ugy is ment ha be volt dugva):

# modprobe ipaq vendor=0x547 product=0x2720 (root-kent. Az id-k lehet, hogy masok, az usbview vagy lsusb segit).

Szukseg van a synce comagokra, ez szerintem minden disztribucionak resze. Nekem synce-dccm es synce-serial kellett.

$ dccm -d 3 -f (normal user, a -d 3 es -f nem muszaj, de en jobban szeretem (foreground, es debug level=3))

# synce-serial-config ttyUSB0 (root-kent, szerintem csak egyszer kell, megjegyzi. ttyUSB0 helyett esetleg mas, dmesg segit)

# synce-serial-start (root-kent, a kutyu csippan, ablak megjelenik rajta)

$ synce-prun explorer.exe (normal user, kicsit lassan indult nekem. Allitolag van olyan distro ahol csak prun a synce-prun helyett. Lehet abszolut utvonalat is megadni pl.: $ synce-prun /Windows/explorer.exe)

Van meg egy par synce-p* program (cp, ls, rm, stb) amit erdemes kiprobalni, illetve mas programokat inditgatni a cuccon (nincs sok:-). Lenne kde-s synce frontend is, azzal nem foglalkoztam.

Ugy gondolom a PMUI.exe (a Windows konyvtarbol) indul el, az csinalja a menut, de nem mertem atnevezni...

Nos, remelem segitettem, ha valami nem tiszta, jelezztek, ha tudok, segitek.
Udv!

/sza2