kiyaskanation Creative Commons License 2007.12.09 0 0 2608

Üdv!

 

 

 

 Nem sok látszik a képből, de nekem inkább az ülő alak hasonlít Tatanka Iyotankára... Azt tudom, hogy Little Raven egyike volt azoknak a déli-arapahó főnököknek akik jártak Washingtonban, és a Sand Creek-i mészárlást is túlélte... Van rá esély, hogy Ülő BIkával szerepel a képen, a főnököt híressé válása után sok helyen fényképezték. Azt tudtátok, hogy a Petőfi csarnokbam a '60-as '70-es években lehetett találni indián cuccokat mokaszinokat, akár pipazscskókat is, ugyanis Buffalo Bill és a vadnyugati církusz amelynek indiánok is tagjai votak itt is járt magyarországon... Short Bull aki megélte a bölényvadász időket, és a szellemtáncban is részt vett is csatlakozott Cody-hoz és amikor itt jártak egy tiszt budapesti lakására meghívta gondolta megmutatja a családnak az egzotikus embert:) és ősszebarátkozott a családdal. Később Short Bull aszt hiszem a Lower Brule rezervátumon élt családjával. A tiszt lánya aki gyermek volt Short Bull látogatásakor idővel felnőtt leánnyá érett majd orvos lett, és amerikába költözött talán a sors fintora, hogy amikor Dél Dakotában gyógyított találkozott újra Short Bullal. Ezt a történetet én is csak hallottam, szerintem az átlag könyvek nem térnek ki erre a témára annak ellenére, hogy nagyon érdekes:) Érdekes, hogy Short Bul sok varjaú ellenes vállalkzáson vett részt talán gondolt-e a cody turné alatt a meleg hotelszobában a kandalló mellett ücsörögve meleg teát kortyolgatva arra a hideg csontig fagyasztó hideg éjszakára amikor a varjak táborát fűrkészték?:P

 

   szeretnék még egy linket is megmutatni nektek, bár mintha a varju témánál láttam volna, hogy innen van a kép, most kiderűl: http://www.bbhc.org/pim/galleries.cfm

 

   egy másik cím ahol lakota munkákat lehet megfigyelni, nem az átlagos kis holmikra fektetik a figyelme hanem inkább azokra a tárgyakra amik a szemináriumokon nem túl gyakoriak: http://contentdm.unl.edu:2000/cdm4/results.php?CISOOP1=any&CISOFIELD1=CISOSEARCHALL&CISOROOT=/omaha2&CISOBOX1=bag