macmelon Creative Commons License 2007.12.08 0 0 6452

Sziasztok!

Nagy öröm, hogy rátaláltam erre topikra, mert nagyon szeretem az excelt, sok hülyeséget csináltam már magam örömére, vagy munka, segítség miatt benne. (Nem vagyok guru, főleg, mert makrók nélkül dolgozok, de ezen majd lassan már kell változtatnom.) Három kérdés:

1. kérdés

Van 4 munkalapom, amelyek neve mondjuk Munka, Alma, Körte, Narancs.
A Munka nevű lap A sora úgy néz ki, hogy
Alma; Körte; Narancs

Azt szeretném, hogy a B sor így nézzen ki:
=Alma!$A$1; =Körte!$A$1; =Narancs!$A$1

De úgy, hogy ha az Almár Körtére cserélem, akkor a hivatkozás is cserélődjön.
Mondjuk, ha az A1 változik Alma helyett Körte lesz, akkor a B1-ben legyen =Alma!$A$1 helyett =Körte!$A$1

Vagy általánosabban hogyan lehet egy cellahivatkozást függvénnyel összerakni. Az is segítene, ha csak a munkalapon belül menne ez:
A sor: 4; 6; 9;
B sor: =D4; =D6; =D9

De, ha változatatom az A1-et 7-re, akkor B1 legyen =D7.

 

2. kérdés

Van egy viszonylag egyszerű munkafüzet. A mérete mégis jó nagy. Érdekelne, hogy milyen dolgok befolyásolják a méretet. Tudtok erről valamit? Az is megfelelne, hogy ha az alapértelmezett 65e sort tudnám szűkíteni pl. 1000-re.

 

3. kérdés

Itt az a kérdés, hogy megy-e makró nélkül, vagy most kezdjek tanulni (itt elég csak rögzíteni).

Az egyik lap így néz ki:

1; Barack

2; Körte

3; Alma

 

Azt szeretném, hogy egy másik munkalapon megjelenjenek ue. a párok, de a 2. oszlop szerint abc-sorrendben. Persze lehet menüből rendezni, de nekem az kellene, hogy ha átírok valamit az első munkalapon, akkor a sorrend is update-elődjön.

 

Minden ötletet, meglátást előre is köszönök!