istvan07 Creative Commons License 2007.12.07 0 0 2599
Szia,kedves annie 99. Teteszelgek magamnak,hogy a "bigott ateista"kifejezésem érdekesnek találtad,jobb perceimben ilyeneket találok ki.A thunderbird kifejezi az énemet ugy ann-blokk.Az a jó benne,hogy van,és nem elvehető.Mint az Istenhit.Lehetne értekezni a madár kapcsán a csi áramlásáról,a karmikus viszonyokról,de nem teszem,meggyőződésem szerint érted. Más:Sokan vannak a hivottak,de kevesen a választottak.....Ez nagyon igaz.Az igazi hit rettentően erőssé tesz,olyan támasz,amire sokaknak szüksége van.Buddha egyszer egy emelkedett pillanatában azt találta mondani,hogy az élet körforgás,és azt kapod vissza,amit adsz.Ha ez igaz-remélem-nagyon sok piros pontom van.Dolgoztam kórházban,megtapasztaltam,milyen az önzetlen segitségnyujtás.Piros pontjaim nagy részét itt gyüjtöttem be.Az egészségügyi reform utolért.Bizonyos szempontból ökumenikus vagyok,.mert azt hiszem,hogy Wakan Tanka,Buddha,Allah,Krisna,Isten,mindegy,milyen néven,de ugyanaz a felsőbb segitő.Természetesen a hozzáértő esszéirók kivesézhetik ezt az elképzelésemet,rámutathatnak a hajmeresztő baromság mibenlétére,de ez nem baj.Churchill mondta egyszer egy politikai ellenfelének:nem értek egyet önnel,de mindent megteszek annak érdekében,hogy hangoztathassa álláspontját.Nagyon korrekt. Visszatérve a spirituális viszonyra a madarammal:lehetőség szerint nem a könnyebbik utat választom.Igen rögös a nehezebb ut,de próbálok felülemelkedni fáradtságon,pénztelenségen,egyéb problémákon.Kicsit viszont boldogabb vagyok. Elég messze jutottunk látszólag az észak-amerikai indiánoktól,vagy mégsem? Geronimo helyében én sem tértem volna meg,utánaolvastam az előzményeknek. Most zenei ajánlatom következik,ha szabad:Deák "Bill"Gyula-Rossz vér cimü albuma,és Presser Gábor-csak dalok cimü albuma.Mindkettő sokatmondó. Szia-István
Előzmény: annie99 (2597)