Taksoft Creative Commons License 2007.12.07 0 0 35411
Sziasztok!
Új vagyok itt. Újraépítettem egy kisebb (~50l) akváriumot, és betelepítettem néhány növénnyel és hallal. Guppi, Xipho és Molli került bele, persze a guppi nőstény már terhes volt, és a sokk miatt meg is szült. 7-et sikerült kivennem, az utolsót 1 héttel a születésük után (kis kommandós). Most kb. 3 hetesek, de már elég jól elkülöníthetők a nőstények és a hímek. Mikor kell szétválasztanom a nemeket? Most olyan 1-2cm-esek, a nőstények látványosan nagyobbak. Bajban leszek, mert csak az a plusz aksim van, amiben most vannak, nincs másik, remélem még egy darabig maradhatnak együtt.
Az egyik kis hím olyan, mintha nem lenne farokúszója, régebb óta figyelem (majd kinő, vagy annak annyi).
Ha valakit érdekel, ha kicsit megnőnek elvihetők lesznek, nem szeretném őket tenyészteni, legalábbis nem gondoltam rá, most csak családi nyomásra vettem ki őket a közösből.
Gondolom a Xiphok rendesen aprítani fogják majd a születendő kicsiket, legyen az bármelyik fajé, úgy nem lesz túlszaporulatom. Vagy van esélyül túlélni bármelyiknek is a társasban?
Köszi!