twk004 Creative Commons License 2007.12.01 0 0 24998
Üdv!

Amire Te gondolsz, az a RW Spyder, 160-as osztókörrel. Elég kevés (konkrétan 4) autótípus létezett ilyen elb@szott osztókörrel: Trabi-Wartburg, Renault 20-30 és Traffic kisteherautó. Na, innentől kezdve van aranyárban mindenféle (az a 2-3 fajta ...) alufelni hozzá, leszámítva az Irmscher-kupakos Ronal-felniket (merthogy sokan azt hiszik, hogy ez eredeti Irmscher-gyártmány ... a fenét, egy akkoriban már meglevő Ronal-felnit terveztettek át 160-as osztókörűnek ...), bár azoknak is szépen kúszik felfelé az ára. Annó sok volt idehaza is az ADMV felnikből (jut eszembe: az ADMV az egykori keletnémet sportszövetség rövidítése, és az ADMV Leipzig gyártatta a felniket annó Lipcsében, ezért van az ADMV beleöntve), de versenyeztek vele, így törtek-deformálódtak is rendesen. LK egyszer azt mondta nekem (beszéltünk 2X telefonon, meg egyszer személyesen, a DuEn ügy óta meg nem ... nem hiszem, hogy valaha is szóba áll még velem), hogy " ... volt vagy 60 darabom ebből, de elfogytak, meg eladogattam!". Ami wart312 Tibinél volt, abba bele is volt ütve a LK monogram. Az enyémmel szerintem egykoron a Papp/Korsós illtve /Szamos duó versenyzett, merthogy Ők ÁFOR SC versenyzők voltak, akinek eladták a versenyautójukat (egy rákospalotai autószerelő, aki pár amatőr túrán elindult vele, majd ismét továbbadta), attól egy csepeli srác vette meg (Hamza Gy.), az meg Bajára adta el a 4 felnit, mikor kiszállt a Wartburgból (rommá törték neki egy próbaúton, majd kiárulta a romot alkatrészenként). Akitől meg én vettem, az meg egy bajai embertől vette. Tehát szerintem ez AZ a 4 felni. Twk005 barátom valahonnan Chemnitzből vette, plusz van még egy Trabi kombin 4 darab, az nem tudom, hogy honnan lehet, lehet, hogy LK "hagyatéka" szintén. A 8 collos felnik közül egyetlen garnitúráról tudok idehaza, az szintén egy klubos Trabanton feszít, és eredetileg a legendás Kardos-féle hegyiautón volt. A Trabis srácok egy komlói embertől vették, 3-4 Trabi áráért, tehát megint csak komoly tétekben fogadnám, hogy ez AZ a 4 felni. Ja, és ez még odakint is ritka madár, mert ADMV 6 collos csak-csak akad, de ez a Melkus RS 1000 felnije, amiből csak 101 készült, vagyis jó esetben is max. 500 db felniről van szó, és ezek nagy része is még a Melkus-okon van ...

twk004
Előzmény: ppeet (24996)