dutrancs Creative Commons License 2007.11.27 0 0 448

Én nem vagyok fiatal/ igaz attól függ kihez képest?/,de nem tudom megállni,hogy neszóljak hozzá.Most megint mese következik:1970 őszén kirúgtak a TSZ-ből egy traktorost,de a gép nem állhatott.A műhelyben én voltam a legfiatalabb,így rám esett a választás,hogy menjek ki az MTZ-50-essel szántani.Három géppel szántottunk és az egyik gép után görgőseke volt akasztva. a vonóerő igényéről csak annyit,hogy pár kőr után mindig utolért bennünket ,ment vele a traktor mint a félegyes gyors félkettőkor!A gyorsabb haladásnak tudható volt be az ,hogy aztán jobban terítette-átforgatta és áttörte a talajt.Nekem nagyon tetszett.Szintén  3 fejes volt/gögős/.

 

 A kinézete:Függesztett kivitel,hagyományosnak mondható vázszerkezet, ekevas,ekenád ugyanúgy megtalálható volt rajta mint a többi ekén.Viszont az ekevas után csak egykisdarab kormánylemez volt található ami az ekevas általl kihasított barázdaszeletet föltovábbította a két db különböző fokba elhelyezett gumírozott becsapágyazott hengeres görgőre amelyek aztán végezték az átfordítást forgó mozgás közepedte.A jó rögtörő hatást az biztosította hogy a két hengernél lévő szint és fok különbség nem olyan volt mint egy síma kormánylemeznél ahol a barázdaszelet simán akár egybe is áttudott fordulni./ mélység állító kereke is volt ,amit még elfelejtettem leírni/Itt a városban ha jóltudom még létezik egy embernek.Ennyit dióhéjban a teljesség igénye nélkül,meg az az igazság ,hogy az sem tegnap volt mikor én utoljára ilyet láttam!

Előzmény: B-csabi (444)