incitatus Creative Commons License 2007.11.27 0 0 1486
Azért az igazi kérdés mégiscsak az volna, ezért van a WADA is, hogy doppingolt-e a versenyző. Ellenőrizni vagy ügyeket kreálni nem ugyanaz. Mellesleg a 8 nappal későbbi negatív minta erősen valószínűsíti, hogy Kovács Ági (most) tiszta volt, ha 100%-os bizonyítéknak sajnos valóban nem tekinthető. Én nem a jogi helyzetről beszélek, mikor hozzászólok (bár az utólagos negatív minta ill. az ellenőrök korábbi, együttműködést igazoló állítólagos bejegyzése szerintem ebből a szempontból sem közömbös), egyszerűen a nyilvánvaló rosszindulatra igyekszem felhívni a figyelmet. Ezért hoztam példának Annus esetét (amit többen hasonlónak tartanak ehhez), ahol kb egy hét késedelemmel még mindig üldözték a kalapácsvetőt, hogy adjon már mintát, házhoz mentek Athénből Szombathelyre, szemben a mostanival, ahol elaltatták Ági figyelmét, meg sem próbálták pótlólag behívni, kötelezni, hanem adminisztráltak boldogan, hogy megbuktattak egy olimpiai bajnokot. Legalábbis az ismert, valószínűsíthető, nem cáfolt összetevők alapján eléggé tisztán ez tűnik ki.
Előzmény: capacete (1485)